Утеплення фасаду мінеральною ватою: технологія та переваги

Мінеральна вата, наряду з пінопластом, є одним з найпопулярніших утеплювачів для будинків. За її допомогою можна утеплити фасад, підлогу, перекриття, горіще. Про технологію монтажу та переваги цього матеріалу далі.

Утеплення мінватою будинку пошарово.

Мінвата – один з найпопулярніших утеплювачів. Найбільше поширення отримали три види такого утеплювача  вироблені зі скла (скловата), зі шлаку (шлаковата), з гірських порід (мінвата).  Використання утеплювача значно заощаджує кошти на опалення, захищає від шумів з вулиці та зберігає будівельні конструкції.

На поточний час ринок пропонує великий вибір мінвати, яка поставляється в вигляді матів, плит, рулонів. Утеплення фасаду будинку найчастіше виконують плитами з базальтової вати.

Переваги утеплення фасаду мінватою

Утеплення мінватою фасаду буває різним. Найбільш поширені способи:

  • “мокрим” способом
  • вентильований фасад

Утеплювач забезпечує високий рівень тепло- і звукоізоляції. Як і другий поширений матеріал пінопласт, мінеральна вата є екологічним і довговічним матеріалом. Коефіцієнт теплопередачі в них приблизно однаковий. Обидва утеплювача прорівняно легко змонтувати навіть своїми руками. Після утеплення за ними не потрібен додаткой догляд – потрібно тільки не прикладати до них значних механічних впливів. Ціни на мінеральну дозволяють підібрати утеплювач на любий смак виходячи потреб під конкретний об’єкт.

Порівняно пінопластом головна перевага мінвати – пожежобезпечність. Матеріал повністю негорючий. Вище 25 метрів (багатоповерхівки) можна виконувати утеплення тільки з мінеральної вати.

Технологія

Підготовка поверхні

Підготовка поверхні стіни – те, з чого потрібно починати. Щоб утеплення фасаду було ефективним та стійким, поверхня на яку клеїться мінвата повинна бути рівною, не відвалюватись чи відшаровуватись. Перед тим, як нанести клей на поверхню переконайтеся в гладкості, відсутності щілин і тріщин. Поверхня повинна бути оброблена спеціальною грунтовкою для кращого зчеплення. Так мінеральна вата буде щільно прилягати до поверхні і утримувати тепло

Нанесення клею, монтаж мінвати

Після того, як поверхня підготовлена, можна перейти безпоcередньо до кріплення плит. Краще починати з нижнього ряду від кута будинку. Плити вкладаються з перев’язкою – стики сусідніх не повинні співпадати по вертикалі. Для рівності вкладання та підвищення міцності кріплення заздалегінь під нижнім рядом монтують спеціальний профіль. Важливо вкладати плити горизонтально. Шпарини заробляються то ж мінватою.

Накладання клею на мінеральну вату утеплення.

Нанесення клею може бути суцільним, лініями, великими колами. Суцільний шар забезпечує найкращу міцність кріплення. Для нанесення клею використовується зубчатий шпатель, який дозволить зробити це рівномірно, якісно та зекономить багато клею. Після нанесення адгезиву базальтова вата щільно притискається до поверхні фасаду і витримується так декілька хвилин. Після схвачування клею, приблизно через добу плити додатково кріплять дюбелями-парасольками. Достатнmо забити один-два посередині, чотири на стиках по кутам і чотири-шість на стиках плит по бокам.

Якісне кріплення це головне, щоб утеплення прослужило довго.

Армування

Армування виконується через день-два після монтажу плит. Спочатку наноситься армуюча суміш, в яку вкладається склосітка шляхом вдавлювання. Важливо правильно підібрати армосітку, яка повинна бути волого- і лугостійкою. Наявність у верхньому шарі активних хімічних елементів може сприяти появі корозії. Поверх першого шару з армуючою сіткою проводять оштукатурення другим шаром армуючої суміші.

Оздоблення утепленого фасаду

Завершальним етапом є декоративне оздоблення фасаду. Хорошим рішенням послужить спеціальна оздоблювальна штукатурка з фарбуванням. Є також її декоративні різновиди, наприклад “короїд”, мозаїчного типу, “камінцева”. Є різні основи штукатурки – силікатна, акрилова, силіконова, мінеральна. Є можливість поєднати свої бажання та можливості. Також фасад можна оздобити сайдингом, плитками з каменю чи керамограніту, алюмінієвими панелями (вентильований фасад) інше.

Хоча роботи з утеплення фасаду мінватою можна виконати своїми руками. вони достатньо складні, потребують багато часу та деяких здібностей. Краще їх замовити у спеціалістів. В Києві, наприклад, утеплення фасадів мінватою виконує компанія WARM HOUSE – інтернет-адреса https://warm-house.kiev.ua/uteplenie-minvatoy.html . Доступна ціна, великий досвід та використання якісних матеріалів гарантує відмінний результат.

Leave a Reply