Вентильовані фасади: не пінопластом єдиним

Більшість приватних будинків на поточний час утеплюються “мокрим способом”. Коротко – за допомогою клею або піни пінопласт кріпиться назовні стіни, далі він армується та оздоблюється Але є і інші способи, які менш відомі рядовому забудовнику, проте мають незаперечні переваги. Наприклад, вентильований фасад. Які особливості та переваги в такого методу утеплення?

Вентильований фасад в розрізі.

Що таке вентильований фасад?

Вентильований фасад – каркасна система оздоблення фасаду будівлі. За допомогою спеціальних фасадних профілів та кріплень по зовнішній стіні будівлі створюється каркас. Він кріпиться безпосередньо до стіни. З лицьової сторони до профілів прикріпляються спеціальні фасадні панелі, яких є багато видів. Фасадні панелі можуть бути металеві (сталь, алюміній), природні (камінь, дошка), пластикові. композитні. В якості фасадних можуть виступати навіть сонячні панелі. Безпосередньо до стіни за допомогою тарільчатих дюбелів кріпиться утеплювач. Зазвичай, мінераловатні плити. Така типова конструкція вентильованого фасаду.
Фасадні панелі не прилягають впритик до утеплювача, між ними та утеплювачем пустий простір та “гуляє повітря”. Звідси й назва “вентильовані”.

До речі, великий вибір фасадних панелей, профілів та інших комплектуючих в компанії Alutal.

Вентильований фасад фото будинку.

Для підбору системи проводиться два види розрахунків – міцністний та теплотехнічний. Перший забезпечує надійність закріплення елементів системи, здатність протистояти власному та зовнішнім навантаженням. Другий – для мінімізації теплових втрат будівлі, збереження мінеральної вати в робочому стані.

Переваги та недоліки вентильованих фасадів

З вибором вентильованого фасаду майбутній власник будівлі отримає наступні переваги:

  • практично безмежні можливості по декору фасаду. Власник будинку може облаштувати його каменем (граніт, мармур), дошкою, металевими чи композитними панелями;
  • великий вибір кольорів і текстур;
  • утеплення будинку значно знижує витрати на опалення, точка роси не в несучій стіні;
  • високі звукоізоляційні показники фасадної системи;
  • срок експлуатації фасадної системи в залежності від вибраних матеріалів від 20 років і більше;
  • висока ремонтопригодність – можливість в любий час замінити пошкоджену панель;
  • вентиляційний повітряний прошарок між панелями та утеплювачем сприяє швидкому відведенню, що запобігає підвищенню теплопровідності ізоляційного матеріала;
  • добра стійкість до атмосферних опадів;
  • при використанні базальтової вати можна утеплювати багатоповерхові будинки.

Що потрібно відмітити про вентильований фасад. Ця технологія не з дешевих та потребує кваліфікованих виконавців. Для приватного будинку своїми руками значно дешевше та простіше проводити утеплення за методом скріпленої ізоляції, а от для багатоповерхових будинків, адміністративних, офісних, торгівельних споруд вентильований фасад – те, що потрібно. Варто зазначити, що для його влаштування зовнішні несучі стіни повинні мати достатню міцність, щоб забезпечити надійне кріплення каркасу.
Вимоги до конструкцій стін з фасадною ізоляцією викладені в ДБН В.2.6-33:2018.

Leave a Reply