Viessmann Vitotron – новий електричний котел

У листопаді 2019 року компанія Viessmann вперше представила новий тип теплогенераторів – електричний опалювальний двоконтурний котел Vitotron з ККД 99, 4 % з широкими можливостями управління, настройки і економії в експлуатації.

Viessmann електричний опалювальний двоконтурний котел Vitotron

При відсутності можливості підключення будинку до газової мережі альтернативою стає або твердопаливний, або електричний котел. Незважаючи на очевидні переваги – безпека, відсутність димових газів, традиційно високий ККД, останні вважаються дорогим задоволенням через високі затрати електроенергії.

“Це поширений усталений стереотип , – каже фахівець компанії Viessmann, світового лідера інновацій в області опалення. – Але сучасні технології його спростовують. Електричний котел Vitotron 100, наприклад, може взаємодіяти з буферним резервуаром системи опалення – це спосіб акумуляції тепла. Накопичення відбувається в період низьких тарифів на електроенергію, а потім тепло з резервуара поступово витрачається, забезпечуючи більш низьку вартість опалення.”

Спеціаліст пояснює, що на сьогоднішній день запит на енергоефективні технології дуже високий: кожен контролює витрату тепла, гарячої води і електрики. Тому при розробці котла Vitotron 100 особлива увага приділялася економічності обладнання.

Автоматика Vitotron 100 управляє енергоефективним вбудованим циркуляційним насосом з частотним регулюванням строго по налаштованим добовим або тижневим програмами, модулює силу нагрівають в залежності від актуальної потреби в теплі.

Контролер погодозалежної версії електрокотла автоматично реагує на зміни зовнішньої температури і забезпечує максимальну енергоефективність обладнання, а також дозволяє запрограмувати температуру в опалювальних приміщеннях в добовому або тижневому циклі.

Більш того, з метою обмеження споживання електроенергії можна зробити роботу котла залежною від інших пристроїв, наприклад від водонагрівача: на той час, поки гріється вода, нагрів котла буде заблокований, а циркуляційний насос – зупинений.

Поточний режим роботи теплогенератора відображається на екрані. Залежно від конфігурації системи опалення передбачені наступні функції:

 • «очікування» – опалення і ГВП вимкнені;
 • «Літо» – котел працює тільки на нагрів гарячої води в приставному бойлері;
 • «Зима» – обладнання забезпечує нагрів і системи опалення, і води в ємкісному водонагрівачі.

Налаштовувати також можна температуру в системі опалення і гарячого водопостачання – Vitotron 100 програмується в режим «економія» або «комфорт». Доступний діапазон регулювання температури води в системі опалення – від +20 до +8 5 ° C.

При цьому управляти котлом настільки просто, що з цим може впоратися будь-яка людина, що не володіє спеціальними знаннями чи досвідом взаємодії з опалювальним устаткуванням, – досить ознайомитися з інструкцією або пройти інструктаж.

Проста установка агрегату, так як він не вимагає приєднання до газової системи, будівництва відводу диму, котельні та приміщення для зберігання палива. Досить підключити Vitotron 100 до одно-, трифазної електричної мережі (в залежності від потужності) і зробити необхідні настройки.

Котел може застосовуватися в комбінації з будь-якими ємнісними водонагрівачами, буферними ємностями і будь-якими типами систем опалення надавати їм можливість керувати. Наприклад, при влаштуванні системи опалення за принципом «електричний + твердопаливний котел (або камін)» Vitotron може автоматично запускатися тільки до ранку, коли згасне вогонь в каміні або твердопаливному котлі. Теплогенератор самостійно підтримує запобігає замерзання температуру в системі опалення, навіть якщо в будинку нікого немає.

Технічні характеристики електричного одноконтурного водогрійного котла Vitotron 100, тип VLN3:

 • розширювальний бак об’ємом близько 5 літрів і тиском 1,5 бару входить в заводську комплектацію;
 • максимальний робочий тиск (МПа) – 0,3 (3 бару);
 • мінімальний тиск для закритих систем (МПа) – 0,05 (0,5 бару);
 • температура на виході – від 20 до 8 5 ° C. Допустима температура – 10 0 ° C;
 • максимальну кількість додаткових опалювальних контурів – 8;
 • габаритні розміри (висота × ширина × глибина; мм) – 716 × 316 × 235;
 • маса – близько 20,5 кг;
 • номінальна потужність (кВт) – 4, 6, 8, 12, 16, 20, 24.

Leave a Reply