Водяні конвектори опалення. Технічні характеристики

Водяний конвектор опалення
Водяний конвектор опалення

Водяний конвектор опалення входить в категорію найбільш економічних і ефективних обігрівачів. Завдяки йому можна підтримувати найбільш оптимальний для себе і для своєї сім’ї мікроклімат.

Дане обладнання виконує такі функції:

 • Забезпечує приміщення теплом і створює для мешканців будинку найбільш комфортні та оптимальні умови.
 • Відсікає потоки охолодженого повітря.
 • Розподіляє тепле повітря по всьому приміщенню найбільш рівномірним чином і забезпечує його нормальну циркуляцію.
 • Запобігає появі конденсату на заскленої поверхні.

Якщо подивитися на назву такого приладу, то можна зробити висновок, що це ніяк не радіатор. Між такими двома обігрівальними приладами є кілька суттєвих відмінностей. Перед тим, як зрозуміти, що таке водяний конвектор опалення, необхідно розібратися з терміном «конвекція».

Конвекція

Даним терміном позначають процес перенесення теплової енергії за допомогою рухомого повітря, який виходить від теплого предмета. У міру того, як повітря нагрівається, він стає легше, значить, буде підніматися вгору. Там він зустрічається з холодним повітрям і в результаті перемішування він знову опускається вниз, де знову відбувається його нагрівання. Подібним чином відбувається процес циркуляції.

Конвектори водяного опалення нагрівають повітря саме за рахунок циркуляції, а не як радіатори опалення нагрівають повітря за допомогою випромінювання тепла.

У конвекторного опалення є свої переваги і недоліки. До плюсів можна віднести такі характеристики як:

Відмінний дизайн і красиві і елегантні форми дозволяють використовувати такий обігрівальний прилад навіть в приміщеннях з найсучаснішим дизайном. До того ж, конвектори опалення водяні, технічні характеристики яких прийнятні, досить прості в обслуговування і не володіють великими розмірами.

Нагрівання приміщення відбувається найбільш рівномірним чином. За рахунок малої кількості гарячої води нагрів приміщення відбувається всього за кілька хвилин. Завдяки цьому економиться досить велика кількість електроенергії.

При роботі водяного конвектора різниця температури повітря біля підлоги і в районі стелі становить всього 1-2 градуси, тоді як при роботі радіатора різниця може становити і 6-7 градусів.

Багато які водяні конвектори опалення оснащені термостатом, за допомогою якого можна вибрати найбільш зручну для себе температуру. Завдяки вбудованому температурному датчику бажаний температурний режим буде триматися весь час, поки конвектор буде функціонувати.

Конвектор володіє максимальною температурою нагріву в 90 градусів. Якщо порівнювати з радіатором опалення, то різниця може скласти від 30 до 50 градусів. Така функція особливо зручна для тих сімей, в яких є маленькі діти.

Якщо конвектори об’єднати, можна управляти опалювальною системою всього будинку.

Даний пристрій є повністю пожежобезпечним.

Конвекторне опалення водяне доступно за цілком прийнятною ціною, як кажуть відгуки.

Типи конвекторів

Конвекторні радіатори водяного опалення можна класифікувати виходячи з таких параметрів, як: габарити, методи управління, розташування всередині приміщення, параметри потужності, конструктивні особливості та багатьох інших:

 • Конвекційні радіатори водяного опалення настінного типу. Такий водяній конвектор має відносно малу вагу, і тому його можна прикріпити на стіну. Його можна прикріпити навіть на стіну, виготовлену з легких матеріалів, наприклад, такого як гіпсокартон. Завдяки тому, що такий пристрій досить компактне, його можна встановити навіть під вікном. Такі прилади можуть володіти різними розмірами, проте навіть невеликий конвектор за показниками потужності навряд чи чимось поступиться громіздкою батареї.
 • Підлогові водяні конвертори опалення. Такий конвектор по конструкції досить схожий з настінним пристроєм. Він також складається з неразборного цільного блоку, а рівень його теплового напруги досить низький. Завдяки цьому біля
  Конструкція водяного конвектора
  Конструкція водяного конвектора

  конвектора можна ставити різні предмети і не боятися за те, що станеться їх загоряння. Незважаючи на компактний розмір, такі пристрої мають досить високою потужністю. Конвектори НЕ будуть сушити повітря в приміщенні і їх можна використовувати як головне джерело тепла. У приміщеннях з великим склінням, де немає можливості встановити радіатори опалення, водяні підлогові конвектори можуть використовуватися як додаткове джерело тепла.
  конвекторні радіатори водяного опалення

 • Вбудований водяний конвертер опалення. Дані прилади входять в категорію ультрасучасних. Вони здатні вписатися в будь-який тип інтер’єру.
  Встановлюються такі конвектори або в плінтус, або в канал на підлозі, який був зроблений спеціально для них. Завдяки конвекторам вбудованого типу можна опалити як невелике приміщення, так і будівля з великою площею.

 

Конструкція водяного конвектора

Мідна труба, оснащена пластинами з алюмінію, – це серце водяного конвектора. Якщо відстань між ребрами велике, то і рівень тепловіддачі буде високим. Така труба знаходиться в захисному кожусі, а кожух, в свою чергу, закритий допомогою спеціальної решітки. Завдяки клапану, встановленому на приладі, можна регулювати температуру. Цей клапан управляється термостатом. Крім того, конвектор опалення водний оснащений клапаном для видалення повітря. Щоб збільшити параметри потужності, можна в одному корпусі встановити два або три теплообмінника.

Leave a Reply