Котли на дровах для опалення будинку

Котел на дровах опалення будинку
Котел на дровах опалення будинку

Незважаючи на те, що наука і технології пішли далеко вперед, не варто заперечувати, що навіть сьогодні використання таких приладів, як котли на дровахі для опалення будинку, є поширеним.

Більшість моделей сучасних дров’яних котлів сьогодні поєднують в собі такі два елементи: традиційне джерело теплової енергії – дрова, а також систему парового опалення, яка увійшла в побут щодо в недавньому часі – 100-150 років тому.

Для тих, хто проживає у місті, може здатися дивним подібне гоніння за традиціями давнини у вигляді котлів на дровах. Однак цього не можна сказати про села, малі міста. Адже тут часто немає газової магістралі, електрика скаче, та й оплачувати рахунки буде дорого. Саме в такому випадку котли на дровах для опалення будинку стануть єдиним порятунком для людей в холодну пору.

 

Конструкція дров’яного котла для будинку

Конструкція таких пристроїв, як котли на дровах для водяного опалення, не нова. Саме за подобою дров’яного котла ще давно була створена газова колонка, а пізніше – і газовий котел. Тільки замість газового пальника в таких котлах застосовується полум’я від палаючого твердого палива.

Варто зауважити, що в якості палива можна використовувати не тільки звичні всім дрова, а й вугілля, торф, брикети, побутові відходи.

Над камерою згоряння розміщується теплообмінник, який, як правило, зроблений з жароміцної труби, закрученої спіраллю. Труба підключається до замкнутого контуру парового опалення. Також можна під’єднатися до системи гарячого водопостачання.

Отже, як же діє опалення будинку котлом на дровах? Вода йде в котел, проходить по теплообміннику, нагрівається і йде на вихід у батареї. За допомогою кранів можна регулювати подачу води і тиск.

Звичайно, на відміну від газу, ні дрова, ні вугілля не згорають без сліду. І навіть якщо котел є найсучаснішим і досконалим – залишається попіл, який накопичується в зольнику.

Зольник розміщений під грубкою і його відокремлює жароміцна решітка. Іноді золу слід висипати, так як її може накопичитися дуже багато.

 

Дрова для опалення

Дрова, які використовує опалення приватного будинку дров’яним котлом, – це також важливе питання. Коли ви плануєте встановлювати дров’яний котел, то потрібно заздалегідь подбати про те, щоб дотримувалися протипожежних нормативних актів і вимог. Крім цього, варто подбати і про те, щоб завжди був хороший запас дров. Тому потрібно визначитися з місцем їх зберігання, яке повинне бути захищене від попадання вологи.

Як правило, дрова готують на зиму заздалегідь, зберігаючи їх у підсобному приміщенні або ж у дворі, який має навіс. Кількість, яка знадобиться вам на опалювальний сезон, визначають дослідним шляхом. Це залежить від декількох аспектів:

  • Особливості кліматичних умов.
  • Товщина стін і матеріалу, з якого побудований будинок.
  • Площа, яка буде опалюватися.
  • Комфорт і особисті переваги температури.

У тих місцях, які віддалені від газової магістралі, котли на дровах для опалення для дачі застосовуються не тільки в побутових умовах.

Можна зустріти промислові об’єкти, які опалюються таким чином. Звичайно, пристрої для промисловості будуть мати великі

Котел на дровах тривалого горіння своїми руками
Котел на дровах тривалого горіння своїми руками

габарити, а також – характеризуватися більшою автоматизацією процесу опалення.

За тим, скільки палива, яка температура води, який рівень тиску, – стежитимуть датчики, які приєднуються до вбудованому процесору. Часто цей же елемент керує і автоматизованою подачею палива. На індикаторах з’явиться сигнал про те, який ступінь наповнення ємності для попелу.

Так, автоматизація процесу опалення зменшує тепловтрати. Також ефективність роботи котла підвищується, а витрата палива і кількість відходів – знижується.

Дров’яний котел опалення для дачі стане відмінним варіантом, якщо умови не дозволяють вдатися до використання традиційних систем опалення. Якщо оцінювати таке опалення в якості основного, то опалення заміського будинку дров’яним котлом є більш важким, порівняно з газовим. За трудовими витратами воно явно поступається традиційному опаленню. Проте якщо у вас немає іншого виходу, така система допоможе опалити будинок і створити в ньому комфортні умови.

Leave a Reply