Газові конвектори опалення

Газовий конвектор опалення
Газовий конвектор опалення

Газові конвектори опалення відносяться до категорії автономних приладів, що використовуються для обігріву приміщень. Такий конвектор працює на базі теплообмінника, а потік повітря нагрівається за рахунок продуктів згоряння газу. Для того щоб продукти згоряння виходили на вулицю, такий прилад оснащений димарем. Подібні газові конвертори опалення можуть працювати на природному або зрідженому газі.

Переваги та недоліки

Конвектори мають як свої переваги, так і недоліки, які ясно показують відгуки.

Серед переваг можна виділити такі, як:

 • Опалення дачі газовим конвектором підходить фактично для будь-якого типу приміщень, так як обмежень площі для обладнання не є.
 • Вони мають компактні розміри і відмінний дизайн. Завдяки цьому вони зможуть вписатися в будь-який тип інтер’єру.
 • Для установки таких приладів немає необхідності враховувати розташування труб опалювальної системи. Також не потрібно враховувати їх ухил або залежність опалювальних приладів один від одного. Установка таких конвекторів не є складною.
 • Опалення заміського будинку газовими конвекторами не залежить від приміщень суміжного характеру.
 • Газові конвектори мають високу стійкість до замерзання.
 • За рівнем ККД деякі газові конвектори перевершують навіть газові котли останнього покоління.

Є, однак, у газових конвекторів і деякі недоліки, серед яких можна виділити наступні:

 • За допомогою газового конвектора можна опалювати тільки одну кімнату.
 • Опалення газовими конвекторами не можна використовувати для нагріву води.
 • Вони володіють досить обмеженою теплопровідністю. Більшість газових конвекторів володіють потужністю від 2 до 7 кВт.
 • Газові конвектори Не такі компактні, як водяні, тому замаскувати їх досить складно.
 • У приміщеннях житлового характеру завжди була потрібна гаряча вода. Двоконтурні газові котли зможуть сповна забезпечити таку потребу мешканців, а газове конвекторне опалення – немає.
 • Газові конвектори мають досить гарний дизайн, проте завдяки газовим котлам можна використовувати компактні радіатори або систему теплої підлоги, яка повністю прихована від очей.
 • ККД газових конвекторів знаходиться приблизно на одному і тому ж рівні, що і у газових котлів.

Подібності та відмінності газових конвекторів та газових котлів

Розрахунок потужності

Для того щоб розрахувати необхідну потужність, яку вимагає опалення дачі газовими конвекторами, за основу береться той же принцип, що і для електричного опалення. Середня висота стель в приміщенні становить 2,8 метрів. На 1 кв. метр приміщення потрібно близько 100 Ватт теплової потужності приладу.

Таким чином, виходить, що для обігріву кімнати з площею в 20 кв. метрів, буде потрібно газовий конвертер опалення, що володіє потужністю в 2 кВт.

Однак, як показує практика, завжди потрібно невеликий запас потужності. Враховується товщина стін в приміщенні, кількість вікон, температура повітря зовні та інше.

 

Технічні характеристики газових конвекторів

Газові конвектори використовуються для обігріву приміщень як житлового, так і нежитлового характеру. Існують моделі як з природною, так і з примусовою циркуляцією.

Опалення будинку газовими конвекторами дозволяє досить швидко нагріти приміщення.

Такі агрегати характеризуються досить безшумним режимом роботи. Завдяки сучасному дизайну газові конвектори зможуть вписатися практично в будь-який інтер’єр.

Теплообмінники газових конвекторів можуть бути виготовлені з різних матеріалів. Чавунні теплообмінники мають досить тривалий термін служби. Вони можуть прослужити близько 20 років. Працює опалення приватного будинку газовими конвекторами як від природного, так і від зрідженого пропан-бутан газу.

Коментарі 2

Leave a Reply