Газовий котел для опалення – яку модель вибрати?

Газовий котел для опалення
Газовий котел для опалення

Теплотехнічна частина – важливий елемент облаштування будинку. Необхідно вибрати таку систему опалення, яка буде відповідати сучасним умовам і враховувати нові технічні можливості. Тому так важливо ще на попередньому етапі скласти грамотний проект і вибрати відповідний котел для опалення. Питання про те, який агрегат придбати, далеко не пусте. Він актуальний для майбутніх і справжніх домовласників.

Тип котла

Найважливіше завдання – визначити тип котла, а також вирішити, з яким видом палива вам буде найлегше працювати, і що обійдеться дешевше – газ, електрика, вугілля, дрова або дизельне паливо. Виходячи з цього, можна звузити коло асортименту і вибирати вже конкретно твердопаливний, електричний, газовий котел, або комбіновані моделі. Чому віддати перевагу?

Якщо поруч з будинком проходить газовий трубопровід, то оптимальним варіантом для монтажу системи опалення та гарячого водопостачання буде придбання газового котла. На сьогодні це найбільш надійний і економічний спосіб створення комфортного мікроклімату в будинку в холодну пору року.

Описуване обладнання має високий ККД. Сучасні моделі здатні працювати і на природному, і на зрідженому газі. Вони виступають в якості теплообмінника, в якому енергія від згоряння палива передається теплоносію. Він, циркулюючи по трубах, потрапляє в радіатори – ефективні джерела тепла.

Переваги газового обладнання

Всі газові котли мають цілий ряд експлуатаційних переваг:

  1. По-перше, газ поки що є найдешевшим видом палива, яке відрізняється високим ККД. Тому такий котел споживає енергії менше, ніж віддає.
  2. По-друге, описувані агрегати прості в обслуговуванні. При їх експлуатації не потрібно стежити за подачею палива і його кількістю в системі – воно подається по трубах постійно.
  3. По-третє, сучасні моделі мають досить високою потужністю, тому здатні обігріти приміщення будь-якої площі.

Підлоговий або настінний?

Існуючі газові котли діляться на два види – підлогові і настінні моделі. Кожен різновид має свої особливості і комплектацію.

Використовувати настінні прилади можна для опалення приміщень площею не більше 350 кв. м. Як правило, подібні агрегати мають компактні розміри і хорошу комплектацію. У неї входять не тільки вбудований насос і розширювальний бак, але і аварійний клапан, надійна система контролю тяги, а також інша автоматика, яка стежить за тиском природного газу та теплоносія.

Будь настінний котел коштує набагато дешевше, ніж підлоговий. Дешевше буде й вартість його монтажу. Для його нормального функціонування не потрібно встановлювати додатковий димар і готувати окрему кімнату. Тому, якщо площа будинку невелика і не перевищує 350 кв. м, варто вибирати саме настінні газові котли.

Зверніть увагу! Такі моделі діляться на одноконтурні та двоконтурні. Сучасні одноконтурні прилади використовують там, де немає необхідності в гарячій воді, але потрібно хороше опалення. Двоконтурні прилади призначені для організації та опалення, і подачі гарячої води.

Крім того, у продажу є газові котли з природною тягою відпрацьованих газів і з примусовим димоулавліваніем. У них приплив свіжого повітря забезпечує вентилятор і недорогий комплект коаксіального димоходу.

Турбовані прилади

Котли турбовані з примусовою тягою працюють за наступною схемою. В котел вбудовується вентилятор, що забезпечує вихід продуктів згоряння безпосередньо в трубу димоходу. Кисень в цьому випадку піддається в

Котел турбований з примусовою тягою
Котел турбований з примусовою тягою

топку через коаксіальну трубу. У ній встановлено два контури труб, причому обидві виходять на вулицю через стіну. Така система виведення відходів використовується тільки в котлах невеликої потужності – не більше 30 кВт.

Переваги таких моделей очевидні. Турбовані котли можна вішати поруч з газовими лічильниками і навіть ховати в шафи. Встановлюючи турбовані моделі, ми отримуємо добре ізольовані і герметичні прилади, що демонструють високу економічність. Вона досягається за рахунок присутності в конструкції турбіни. Це пристрій засмоктує тільки потрібне для горіння кількість повітря і виштовхує назовні відпрацьовані гази. Турбіна повністю автоматизована, а її роботу організовує спеціальний датчик. Він же аналізує і подачу газу.

Альтернативні варіанти

Інший різновид – підлоговий агрегат – використовується там, де потрібно опалювати великі за обсягом площі. Такі моделі діляться на кілька різновидів. У продажу є:

  1. Атмосферні підлогові котли з простою і надійною пальником. Працюють вони практично безшумно і мають широкий діапазон робочого тиску – від 13 до 20 мбар.
  2. З чавунним і сталевим теплообмінником. Великий підлоговий агрегат з чавуну більш стійкий до конденсатной корозії, а другий, зі сталі, набагато менше важить.
  3. Конденсаційні газові прилади, що використовують приховану теплову конденсацію димових газів. Це збільшує ККД пристрою до 110%.

Зверніть увагу! Для безпечного функціонування підлогових агрегатів необхідно додатково встановлювати димар з нержавіючої сталі і споруджувати надійну теплоізоляцію для нього. Такий прилад може бути розташований тільки в окремій котельні, обладнаної природній атмосферній витяжкою. Підключати подібне обладнання повинен грамотний фахівець, знайомий з нормами протипожежної безпеки.

Недоліки газових котлів

Незважаючи на високі експлуатаційні характеристики, є у даного різновиду опалювального обладнання та недоліки:

  • Через використання газу таке обладнання вважається найнебезпечнішим типом опалювальних систем. Тому на його установку потрібно отримати офіційний дозвіл від відповідних служб. А виконувати монтаж можуть тільки висококваліфіковані фахівці, ознайомлені з правилами техніки безпеки.
  • Для установки деяких моделей потрібно приміщення з окремим виходом на вулицю. Необхідно також споруджувати дорогий димар.
  • Будь газовий котел повинен бути забезпечений автоматикою, яка зреагує на витік газу і перекриє подачу палива в разі її виявлення. Все це значно збільшує вартість устаткування, що теж потрібно враховувати.

Виробники та фірми

Сучасний ринок опалювального обладнання формує жорстку конкуренцію. У ній перемагають виробники, здатні відстояти свою високу репутацію, а також оперативно реагують на попит. Так, наприклад, німецькі компанії пропонують продукцію, що відрізняється якісними генераторами обігріву третього покоління. Їх газові побутові котли Вайлант мають надійну систему контролю і абсолютно безпечні, тому їх можна спокійно розміщувати навіть у міських квартирах. На рідкокристалічному дисплеї відображається вся інформація про режими роботи.

Італійські газові агрегати baxi відрізняються економічним і комфортним використанням. Будь підлоговий котел baxi прекрасно підходить для країн з різким холодним континентальним кліматом. Такі моделі забезпечуються автоматичною системою самообслуговування. Вона фіксує будь-які відхилення від нормального функціонування і блокує при необхідності найнебезпечніші технічні вузли.

Продукція від baxi представлена в широкому ціновому діапазоні. При цьому ціна виробу залежить від його робочої потужності, тому завжди можна вибрати той чи інший прилад з урахуванням індивідуальних технічних умов.

Котли від baxi виграють у конкурентній боротьбі за споживача. А все тому, що вони мають електронну модуляцію полум’я, регулятор, що дозволяє контролювати тиск і температуру теплоносія, і вбудовану електроніку, відповідальну за безпеку експлуатації. Дана продукція добре підходить для багатоквартирних будинків та присадибних ділянок. Саме універсальність є перевагою італійської торгової марки.

У списку найбільш затребуваних брендів представлена і Росія. Продукція Жуковського машинобудівного заводу і Ростовгазаппарата користується великою популярністю. Вона вигідно відрізняється від зарубіжних аналогів тим, що оптимально адаптована під непрості кліматичні умови нашої країни. Вітчизняні котли добре пручаються низьких температур повітря, практично ніяк не реагують на стрибки тиску газу і коштують набагато дешевше.

Тому має сенс придивитися до них. У загальній складності асортимент представлений 30 моделями. Серед них є агрегати з відкритими і закритими камерами згоряння, одно- і двоконтурні прилади, підлогові і настінні моделі. Тому вибрати відповідний котел вітчизняного виробництва буде нескладно.

Узагальнення по темі

Газові котли сьогодні – найпопулярніше опалювальне обладнання, яке працює на ефективному і економному виді палива. Якщо поруч з об’єктом проходить трубопровідна магістраль, встановлювати електричні або дизельні прилади не варто. Вибирати якусь конкретну модель необхідно з розрахунку площі опалювального приміщення, потужності приладу, його ціни і індивідуальних переваг.

Якщо площа будинку не перевищує 350 кв. м, то можна обійтися покупкою настінних агрегатів. Хочете отримати 110% ККД? Тоді придбайте турбовані котли. Їх фахівці називають мінікотельних. А все тому, що крім пальника і теплообмінника вони укомплектовані манометром, термометром, циркуляційним насосом і надійною системою безпеки. Вона у разі виявлення витоку газу в автоматичному режимі перекриє подачу палива і запобіжить утворенню позаштатних ситуацій.

Одноконтурні варіанти вибираються тоді, коли потрібно організувати тільки опалення, а двоконтурні прилади, крім тепла, забезпечують ще й подачу гарячої води.

Основна вимога до установки газового котла – якісний монтаж і забезпечення доступу свіжого повітря в кімнату. У продажу сьогодні представлений широкий асортимент виробів від зарубіжних і вітчизняних виробників. Італійська і німецька продукція відрізняється відмінною якістю та інноваційної електронною начинкою, що дозволяє в автономному режимі виконувати всі необхідні операції.

Але вітчизняні агрегати найкраще адаптовані під складні кліматичні умови та особливості експлуатації газопровідних магістралей. Враховуючи все це, легко буде зорієнтуватися і вибрати відповідний газовий котел.

Leave a Reply