Твердопаливні котли тривалого горіння

Твердопаливний котел тривалого горіння
Твердопаливний котел тривалого горіння

Такі пристрої, як твердопаливні котли тривалого горіння, є дуже дешевим і вигідним варіантом опалення свого житла, незважаючи на те, що їх функціонування досить громіздке. На сьогоднішній день такі котли виробники намагаються виготовити практичними і доступними для всіх. Але також ще можна зустріти і старі моделі. Сучасний твердопаливний котел тривалого горіння – це ефективний і простий пристрій, який буде безпечно опалювати ваше житло.

Історичні аспекти

Котли на твердому паливі мали один важливий недолік свого часу – у міру того, як згоряло паливо, доводилося постійно додавати його. Проте в недалекому 2000 організація під назвою Stropuva вирішила, що ця проблема може бути усунена. Едмунтас Штропайтіс, винахідник, придумав такий пристрій, як котел опалення тривалого горіння.

Принцип роботи полягав у тому, що в пристрій повітря подається через спеціальну телескопічну трубу. Так, великий запас палива твердого типу буде згоряти в міру необхідності – поступово.

В якості палива використовувалися традиційні матеріали – тобто, дрова, кокс, вугілля. Це спростило процес опалювання приміщень. А якщо з таких котлів зроблений каскад, то він буде здатний опалити дуже великі приміщення.

 

Твердопаливні котли

Котли опалення на твердому паливі можуть бути різними. І основний поділ на види – це пристрій твердопаливного котла опалення, яке визначає метод згоряння. Так, у класичних моделях і в більшості котлів використовується звичайне згоряння. Однак зауважимо, що з розвитком технологій цей процес вдосконалюється постійно. Внаслідок цього з’являються самі різні нові винаходи.

До таких винаходів слід віднести і піролізні котли, в процесі піролізу згоряють не тільки дрова, але і деревний газ. Варто відзначити, що коефіцієнт корисної дії такого виду котлів істотно вище, та й при роботі не з’являється сажа, а зола – в мінімальній кількості. Звичайно, такі котли будуть коштувати дорожче, проте вся ціна окупиться за рахунок того, що високий ККД.

Хорошим видом палива є деревина. Крім дров, можна застосовувати відходи деревообробної промисловості.

Вони подрібнюються, пресуються в спеціальні гранули, які називають пелетами. Такі гранули засипають у бункер і подають в камеру згоряння при необхідності.

Таке паливо – прерогатива пелетних котлів. Зауважимо, що паливо може також використовуватися окремо або в поєднаннях. У такому випадку потрібно буде придбати універсальний або комбінований котел, який може працювати на будь-якому твердому паливі. Крім названих видів, твердопаливні котли можуть бути залежні від електричної енергії або незалежні.

Окрему категорію складають промислові твердопаливні котли опалення тривалого горіння. Якщо розглядати класичний варіант, то це досить громіздке обладнання, а для того щоб його встановити, потрібно окреме приміщення. До місця розташування котла висуваються жорсткі вимоги, щоб використання і робота котла в подальшому були безпечними.

Багато які організації протягом десятиліть успішно використовують промислові котли на твердому паливі – адже ці прилади є недорогими і простими в експлуатації.

Також твердопаливні котли розрізняються і за такими типами:

  • З ручним завантаженням;
  • З механічною подачею палива;
  • З рухливими колосниками;
  • З предтопками.

Якщо розглядати питання палива, то для промислового обладнання зазвичай застосовується вугілля. Хоча це обумовлено тим, що більшість промислових моделей розраховані саме на вугілля як енергоносій. Сучасні моделі мають високий рівень автоматизації і відмінні екологічні властивості.

Вибираємо твердопаливний котел

Якщо ви збираєтеся встановити дров’яний котел опалення тривалого горіння – це стане відмінною альтернативою традиційному газовому опаленню. Адже така система є зручною в роботі, ефективною в плані тепловіддачі. Варто зауважити, що якщо немає електричної енергії, такий котел все одно не залишить приміщення в холоді.

Якщо твердопаливний котел буде на дровах, то краще вибрати нижню згоряння. Такий варіант є більш оптимальним, так як коефіцієнт корисної дії його буде вище, ніж у котлів з верхнім згорянням для вугілля.

У котлі з нижнім згорянням є дві або три камери згоряння, тому можна допалювати частинки палива. Так, в результаті викидання шкідливих речовин в навколишнє середовище буде менше, витрата палива знизиться.

Варто відзначити, що якщо перед вами – котел з верхнім згорянням, то недопалену частинки будуть потрапляти в димохід разом з димом. Крім цього, гідністю котлів з нижнім спалюванням є ще й те, що можна управляти процесом згорання – регулюванням продуктивності дозування кількості повітря, який буде потрапляти в топку. Для цієї мети буде використовуватися вентилятор з системою управління, або ж спеціальний регулятор.

Твердопаливні котли опалення тривалого горіння можуть бути виготовлені як чавунними, так і сталевими.

Чавунні котли є більш стійкими до корозії. Варто зауважити, що така властивість дуже важливо, адже на стінках камери горіння буде з’являтися конденсат, а потім він зникне – коли температура носія тепла буде вище точки роси.

Пелетний котел
Пелетний котел

Конденсат при згорянні такого палива, як вугілля, – це досить агресивне середовище. Саме тому сталевий котел буде схильний згубному впливу корозійних процесів раніше. Крім цього, теплообмінник зі сталі швидше прогорає, адже чавун має високий рівень стійкості до вогню. Але в той же час, чавун сам по собі крихкий. Він може пошкодитися при випадковому, але сильному ударі.

Чавунні дров’яні котли опалення тривалого горіння складаються з секцій. Це дає можливість транспортувати котел в розібраному вигляді, а вже на місці – зібрати. До того ж, якщо цілісність якоюсь секції порушується, то її можна замінити. Сталевий ж котел поставляється вже в готовому вигляді, так як він зварений з листів.

Відзначимо, що прямо перед покупкою котла варто визначитися в його призначенні – це буде основне опалення або ж додаткове. І якщо ви будете використовувати його як додатковий – то можна не купувати дорогу модель. А для постійного користування модель повинна бути, в першу чергу, – якісною.

Leave a Reply