Гідравлічне випробування трубопроводів систем опалення

Гідравлічне випробування трубопроводів систем опалення
Гідравлічне випробування трубопроводів систем опалення

Тільки надійна і справна робота опалювальної системи може забезпечити нормальну і спокійну життєдіяльність населення в холодний період року. Іноді можуть виникнути різні екстремальні ситуації, при яких умови роботи системи можуть значно відрізнятися від цивільних умов. Опресовування опалювальної системи потрібна якраз для того щоб уникнути різних неприємних ситуацій, які можуть виникнути в опалювальний сезон. Гідравлічне випробування трубопроводів систем опалення може бути розцінено як іспит для ремонтних служб і як технічна перевірка обладнання.

Власники приватних будинків зазвичай більше за всіх знають про даний процес, оскільки, в першу чергу, вони самі несуть відповідальність за затишок і тепло в своєму будинку.

 

Гідравлічний розрахунок

Дуже важливим є гідравлічний розрахунок трубопроводів системи опалення. Щоб розрахувати, який діаметр труби для опалення знадобиться, потрібно знати такі величини:

  • Матеріал труб.
  • Внутрішній діаметр труби для опалення.
  • Діаметр фітингів і фасонних деталей.
  • Номінальна величина внутрішнього діаметра.
  • Товщина стінок труб.

Якщо ви зробите неправильний розрахунок труби опалення, а отже – і вибір діаметра труб для опалення, то можуть виникнути тепловтрати і падіння тиску в системі.

Саме для цього і потрібна правильний розрахунок діаметра трубопроводу опалення (підбір діаметра труби для опалення, відстань між трубами опалення).

Розглянемо спрощену схему, як зробити розрахунок перерізу труби опалення:

D = √354 ∙ (0.86 ∙ Q: Δt): V
D – це діаметр труб опалення в системі опалення (см).
Q – теплове навантаження на дану ділянку системи (кВт).
Δt – різниця температур на подачі і на обратке (градуси за Цельсієм).
V – швидкість теплоносія (м / с).

Професійний розрахунок діаметра труби для опалення враховує набагато більше значень.

З його допомогою можна визначити не тільки розмір труби для опалення, але і відстань між трубопроводами опалення, величину звуження діаметра труби опалення.

 

Початок проведення робіт

Кожен тип будівлі має свой робочий тиск. Від цього показника залежить обігрів будівлі і циркуляція теплоносія по опалювальній системі. Робочий тиск, в першу чергу, залежить від кількості поверхів у будинку. Якщо поверхів багато, то буде потрібно і більше високий робочий тиск.

У міру того, як джерело тепла рухається до будинку по магістралі, можуть виникати різні гідравлічні процеси, причому досить складного характеру.

Такі процеси можуть викликати скачки тиску в системі, які можуть у кілька разів перевищувати звичайний робочий тиск. Такі стрибки носять назву гідравлічних ударів. З цієї причини опресовування системи проводиться під тиском, який перевищує робочий, принаймні на 40%.

Підготовчі роботи – це умова, за якої:

Перевіряються вентилі, а також проводиться ревізія всієї арматури запірного типу.

Щоб забезпечити більш високий рівень герметичності, додаються різні сальникові ущільнення. Це робити необов’язково, тільки якщо в цьому є необхідність.

Виробляється реставрація ізоляційних шарів трубопроводів.

За допомогою глухої заглушки будинок буде відтятий від загальної системи.

Кран спускного типу, розташований на звороті, – це місце підключення води з водопроводу для того щоб зробити заповнення системи під час наступного етапу.

 

Технологія правильного опресування

Рідина, яка надходить під невеликим тиском, витісняє вгору повітря, яке скупчилося всередині. Потім вона заповнює всі елементи. Кілька разів буде потрібно повітря час від часу стравлювати.

У багатоповерховому будинку для того щоб виявити наявність протікань, проводять випробування шляхом підвищення робочого тиску приблизно на 20-30% від робочого. Використовується зазвичай для цих цілей прес для опресування опалювальних систем. Задана величина повинна контролюватися за допомогою манометра. Також необхідно стежить за тим, щоб задане значення трималося хоча б протягом 30 хвилин.

Якщо стрілки манометра почнуть падати, то це говорить про те, що в системі є протікання або є місця, де спостерігається розгерметизація.

Таким чином, відразу по гарячих слідах можна знайти місця, де спостерігаються проблеми. Таким місцями можуть бути радіатори опалення, різні прокладки, переріз труб для опалення, запірна арматура або з’єднання різьбового типу. Особливу до себе увагу вимагають такі системи, як системи, залиті в підлогу. Ремонтні роботи можна проводити відразу після того, як буде проведений частковий або повний злив води з системи.

Опресовування системи опалення ручним насосом
Опресовування системи опалення ручним насосом

Процедуру опресування необхідно повторювати до того моменту, поки манометр не покаже, що стрілка перестала падати. Щоб створити потрібний рівень, незалежно від типу теплоносія, потрібно насос для опресовування опалювальних систем.

У багатоповерхових будинках, в будинках адміністративного типу, в дитячих або медичних установах приймання систем повинне в обов’язковому порядку здійснюватися спеціальними наглядовими органами. В актовому висновку, який складе фахівець, буде вказано як час, коли проводилося випробування, так і всі контрольні параметри.

Під час проведення монтажних робіт у різних ланках опалювальної системи не вийде уникнути засмічення обладнання  дрібним сміттям, шламом, пилом, а також залишками матеріалів, які використовувалися при складанні системи. Увесь цей бруд може заважати нормальному функціонуванню системи опалення.

Промивка системи, також як і опресовування, є важливими етапами на шляху ефективної роботи системи в майбутньому.

Спочатку буде проведена первинна промивка. Вона видалить всю каламутну воду, яка була піднята в процесі опресування. Другий захід – це обробка водопровідною водою всієї опалювальної системи.

Якщо в процесі нагрівання будуть з’являтися додаткові шуми, то, швидше за все це розповість про те, що не все повітря було видалене з системи. Повітряні пробки можуть негативним чином позначитися на ефективності циркуляції теплоносія, а також на віддачі тепла в приміщення.

Leave a Reply