Який котел краще…?

Незалежно від того, ви будуєте новий дім чи проводите реконструкцію, обов’язково постане питання: “Який котел для опалення краще вибрати?” Нижче порівняння, переваги різного обладнання.

Газовий чи електричний

Вибираючи між газовим і електричним котлом, потрібно все уважно порахувати.

З 01.09.2016 року ввелия нові тарифи на електроенергію. Таким чином, за основну кількість спожитої електроенергії потрібно буде заплатити 0,9 грн / кВт * год, а при спожитий обсяг понад 3600 кВт * год на місяць – і всі 1,8 грн / кВт * год.

Інженери-теплотехніки і економісти провели техніко-економічні розрахунки, результати яких представлені у вигляді таблиці. У ній наведено сезонний витрата різних видів палива і вартість палива за весь сезон в євро.

Вартість опалення різних типів.

Опалення електрикою найбільш витратним – його вартість в півтора рази вище газового опалення і майже в 5 разів дорожче дров. Однак, дане твердження справедливе, якщо вважати вартість електричного опалення за стандартними тарифами. Для опалення електрикою існує пільгові тарифи: “Нічний тариф” і “Електроопалення”. При установці двухтарифного лічильника вартість електроенергії в нічний час на 50% нижче, ніж днем.

При оформленні тарифу “Електрообігрівання” ви отримуєте 3000 кВт * год на місяць за ціною 0,90 грн. вдень і 0,45 грн / кВт * год вночі. При пільговій вартості електричної енергії електроопалення обходиться дешевше газу приблизно на 30%.

Підлоговий чи навісний

Який з опалювальний котлів краще, підлоговий чи навісний? Розглянемо більш детально кожен з них по-окремо, щоб розібратися в особливостях конструкції і зрозуміти, на що здатний кожен з котлів.

Підлогові газові котли

Підлогові газові котли зазвичай мають габарити близько 800х500х800 і важать не більше 100 кг (вага варіюється в залежності від матеріалів, з яких виготовлений агрегат), але при цьому потрібно врахувати той факт, що крім місця для самого котла, знадобитися ще трохи місця для обв’язки і установки бойлера. Обв’язка включає в себе наступні елементи:

  • насос;
  • втулки;
  • крани;
  • і т.д.

Пам’ятайте про те, що під установку підлогового газового котла знадобиться обов’язковий вихід під димохідну трубу. Але для приватних будинків і заміських дач це не проблема, та й невеликі незручності в повній мірі компенсуються потужністю, яку видає агрегат. За допомогою підлогового газового котла можна спокійно прогріти двоповерховий котедж. Також вони набагато надійніші, ніж настінні в зв’язку з невеликою кількістю електронних елементів.

Настінні газові котли

Настінні котли більш компактні ніж підлогові. Їх габарити часто не перевищують 850х500х400, а вага становить не більше 50 кг. Головною особливістю таких котлів звичайно ж є спосіб їх установки – вони монтуються на стіні. Найчастіше такі агрегати бувають двоконтурними: можуть як опалити приміщення, так і забезпечити подачу гарячої води.

Настінні котли займають набагато менше місця не тільки завдяки більш компактним розмірам, а й у зв’язку з тим, що такі елементи як манометри, термометри, насоси і розширювальний бак вже вбудовані в сам котел і не вимагають додаткового місця для установки. Такі особливості настінних котлів впливають також і на те, що підібрати потрібну комплектацію набагато простіше, та й монтаж всього настінного обладнання обходиться дешевше, ніж установка підлогового.

Ще один значний плюс настінних котлів – так це те, що продукти горіння в них можна виводити як за допомогою вертикальної димохідної труби. Так і за допомогою отвору в стіні, т. Е. Установка димоходу для таких котлів необов’язкова, що особливо зручно коли опалити необхідно квартиру.

Недоліком настінних котлів є більш низький, ніж в підлогових аналогах, показник потужності. Однак, при правильному виборі опалювального приладу в залежності від поставлених цілей, менша потужність настінних – нічого очікувати бути недоліком. Для квартир і невеликих будинків її буде більш ніж достатньо, та й місця такий котел дозволить заощадити.

Якщо Вам цікаво те, яка потужність знадобитися для обігріву того чи іншого приміщення, її можна приблизно прорахувати, вимірявши розміри самого приміщення. 1 кВт потужності вистачає на обігрів 10 м.кв. Однак, отримані цифри будуть дуже приблизними і необхідні лише для того, щоб хоч віддалено уявити який же котел знадобитися для Вашого випадку. Для детального прорахунку потужності краще звернутися до фахівців, так як це справа нелегка.

Який газовий котел краще підлоговий або настінний?
Якщо Ви не знаєте, який котел краще, підлоговий або настінний, то спробуйте для початку визначитися з цілями – якщо Вам необхідно опалювати квартиру, то зупиніть свій вибір на настінному котлі, його потужності для невеликого приміщення буде більш ніж достатньо, а завдяки невеликим розмірам котел можна повісити в будь-якому зручному місці і заощадити дорогоцінні сантиметри. Для великого будинку або котеджу більше підійде підлоговий газовий котел.

Одноконтурний чи двоконтурний

В чому різниця між одно- та двоконтурним котлом?

ГВС (гаряче водопостачання).
Одноконтурний газовий котел, призначений тільки для обігріву приміщень, якщо його звичайно не використовувати з бойлером непрямого нагріву. Двоконтурний котел легко справляється і з опаленням і з приготування гарячої води.

Двоконтурний газовий котел

Теплообмінник, який є додатковим пристроєм, відповідає за підігрів води з системи холодного водопостачання, триходовий клапан, керує рухом теплоносія. У нього є два положення, в одному він буде спрямовувати теплоносій в систему центрального опалення (ваші радіатори), а в другому він буде направляти її в теплообмінник для нагрівання води в системі гарячого водопостачання, але це станеться тільки в тому випадку, коли хто-небудь вирішить відкрити кран з гарячою водою. У всіх двоконтурних газових котлах закладений пріоритет гарячої води: поки кран з гарячою водою відкритий, система центрального опалення буде відключена від котла, іншими словами якщо хтось буде приймати душ протягом 2-3 годин, то в приміщенні може і похолодати.

Одноконтурний газовий котел

Коштує він дорожче ніж двоконтурний, хоч і функціонал його менше. Є величезна кількість різних видів одноконтурних газових котлів, ось тільки вони менш популярні ніж двоконтурні, так як вимагають додаткових вкладень. Одне з основних доповнень до одноконтурного газового котла буде бойлер непрямого нагріву. Він являє собою бак всередині якого встановлено змійовик, теплоносій циркулюючи нагріває воду що знаходиться з в баку. Так само вам доведеться придбати і триходовий клапан (якщо звичайно його немає в комплекті, наприклад, газові одноконтурні котли Ariston часто не комплектуються даною опцією), він керує потоком теплоносія з котла.

Габарити і потужність

Величезна проблема двоконтурних котлів виникає тоді, хтось намагається помити посуд на кухні, а хтось приймає душ. Так ось, двоконтурні газові котли, вони спочатку не призначені для одночасного використання двох кранів гарячої води. Якщо ви все-таки зважилися на покупку двоконтурного газового котла і готові боротися з цією недугою, то вам варто знати, що для приготування гарячої ванним мінімальна потужність газового котла повинна бути не менше 18 кВт, для прийняття душу, вам знадобиться газовий котел не менш 16 кВт потужності. Але, що б в момент відкриття другого крана гарячої води, ваш душ не перетворився в контрастний, придивіться до вибору котла з потужністю 28 кВт. Але не все так просто, купівлею потужного котла від проблеми контрастного душу ви звичайно позбудетеся, але тут же придбаєте собі другу, більш істотну проблему.

Одноконтурні котли. Тут все просто, якщо вам мало гарячої води, просто змініть бойлер на більш ємний. Наприклад, якщо проживають 4 людини, бойлер стоїть на 80 літрів і ви розумієте, що вам його не вистачає, поміняйте його на 140 або 200 літрів, але пам’ятайте, якщо ваш вибір зупинився на останньому, то таку модель краще брати в підлоговому виконанні, якщо ж 200 літрів вам виявилося мало, то в такому випадки придбайте водонагрівач з двома змійовиками і проблема буде вирішена.

Одноконтурний двоконтурний котел.

Комплектність

У двоконтурних газовому котлі є все. Як правило, двоконтурні котли вже всім оснащені: циркуляційним насосом, запобіжним клапаном, триходовим краном, мембранним розширювальним баком. Все що вам належить зробити, це повісити котел, підвести газ і встановити коаксіальний димохід. На білоруському ринку модель Eolo Star 24 3e від компанії Immergas комплектується в добавок фільтрами ГВП та опалення.

В одноконтурних котлах все доведеться купувати окремо. Якщо розширювальний бак ви там знайдете, то ось триходовий кран є не у всіх моделях. Мало того, розміщення всього обладнання займе не мало простір, встановити на кухні, як двоконтурний котел вам навряд чи вийде.

Який компактніше?

Як було вище сказано, в компактності двоконтурного котлу немає рівних. За непотрібністю бойлера непрямого нагріву і за рахунок вже змонтованої арматури в корпусі для нього простіше знайти місце.

То який все ж краще, одноконтурний або двоконтурний котел?

Двоконтурний котел буде економічніше. Він буде включатися тільки в тому випадки, коли у вас виникне потреба в гарячій воді. Одноконтурний газовий котел опалення включається завжди, коли температура води у водонагрівачі опуститься нижче встановленого мінімуму. І навіть якщо ви не використовуєте воду, одноконтурний котел завжди витрачає паливо на її підігрів. Але одноконтурний котел зручніше у використанні. Завдяки насосу на рециркуляцію з крана відразу і рівномірно піде гаряча вода. Вона не стане холодніше, якщо хтось вирішить скористатися гарячим краном в іншій кімнаті. Але пам’ятайте навантаження на двоконтурний котел буде значно більше ніж на одноконтурний, а значить і ймовірність поломки теплообмінника в одноконтурному газовому котлі буде нижче, ніж в двоконтурних.

Підведемо підсумок:
Якщо ви будете користуватися одним краном, то сміливо беріть будь двоконтурний котел не нижче 18 кВт. Якщо у вас вдома є ймовірність, що будуть одночасно відкриті 2 крана гарячої води, то вам потрібен двоконтурний котел потужністю не менше 24-28 кВт. Якщо ви знаєте, що у вас будуть в експлуатації 3 крана гарячої води, то в цьому випадки доведеться придбати сучасну та комфортну систему опалення з одноконтурним котлом і бойлером непрямого нагріву.

Димохідний чи турбований

Димохідний чи турбований.

Димохідний котел

Для того, щоб максимально розібратися, і зрозуміти, що таке димохідний котел, пропонуємо для початку вивчити принцип роботи такого обладнання. У димохідних газових котлах , процес горіння здійснюється через димову трубу з обов’язковою умовою – наявністю природної тяги. Для підтримки рівномірного процесу горіння, використовується повітря, взятий з приміщення, з подальшим відведенням продуктів розпаду через димовідвод. Іншими словами, обладнання працює з відкритою камерою згоряння, через що бажано встановлювати його в окремому, добре вентильованому приміщенні (топкової). Незалежно від виробника, димохідні котли вже встигли зарекомендувати себе на ринку, як високоякісне, повністю автономне, надійне і довговічне опалювальне обладнання. Серед другорядних переваг варто виділити: доступну вартість, екологічність, економну витрату палива, і простоту в експлуатації. Залежно від ваших уподобань можна придбати обладнання з установкою на підлогу або стіну.

Що таке турбований котел?

Іноді, в силу архітектурних особливостей приміщення, димохідні котли незважаючи на всі своїм переваги просто не можуть бути встановлені. Тоді, варто придивитися до турбованим газових котлів. Турбований газовий котел – пристрій із закритою камерою згоряння і примусовим викидом продуктів розпаду під тиском вбудованого вентилятора. Спочатку може здатися, що все досить просто, і зрозуміло. Але насправді, для того щоб осмислити, що це таке турбований газовий котел необхідно ретельно вивчити таке поняття, як «турбіна». Турбіна, встановлена ​​в котлі, виконує роль повітрохода чадних газів, і при необхідності може регулюватися по швидкості обертання лопатей. Вся справа в тому, що тиск в газових трубах не постійно, і періодично може змінюватися від мінімальних до максимальних показників. Відрегулювавши обертання лопатей, ви досягнете оптимального тиску в обладнанні, і як наслідок отримаєте максимальну кількість енергії і повну переробку палива.

Димохідний чи турбований – який котел краще?

Відповідаючи на питання: «Який котел краще: турбований або димохідний», обов’язково звертаємо вашу увагу, що єдиним і основною відмінністю є метод подачі кисню в обладнання і виведення продуктів горіння. Безперечно, димохідні моделі значно дешевше, але вимагають окремого приміщення для безпечної роботи. У той же самий час, турбовані котли мають велику вартість, але взагалі не споживають кисню з приміщення, і можуть бути встановлені навіть на кухні в малогабаритній квартирі.

Підвівши підсумки, можна зробити висновок, що вибір виду котла безпосередньо залежить від архітектурних особливостей вашого житла, можливості обладнати окрему котельню і встановленого цінового діапазону на покупку опалювального обладнання. Також, не варто забувати, що після остаточного вибору типу котла, вам ще варто визначиться з: кількістю контурів в обладнанні (одно-, або двоконтурний), місцем установки (на підлозі або стіні), видом (звичайний або конденсаційний), управлінням (ручним або автоматичним), тощо.

Leave a Reply