Колекторні шафи для опалення

В сучасних системах опалення досить часто використовуються колектори. Їх розміщують в спеціальній колекторній шафі, що надає забудовнику ряд важливих переваг. Розглянемо призначення, характеристики, асортимент таких виробів.

Шафа розподільча колекторна для опалення.

Призначення та види

Колекторні шафи призначені для розміщення в них колекторів, блоків, змішувальних вузлів систем опалення, водопостачання, кондиціонування.

По типу розміщення колекторні розподільчі шафи діляться на вбудовувані (скор. ШРВ) та зовнішні (скор. ШРЗ). Зовнішні часто також називають приставними, пристінними. Вбудовувані шафи призначені для установки в ніші стін, перегородок. Зовнішні встановлюються впритул до стіни.

Розміри розподільчих шаф встановлюються нормативними документами і відповідають колекторам з певною кількістю виходів. При виборі потрібно врахувати, щоб ваша шафка вмістила коллектор з додатковими компонентами.

Для прикладу візьмемо комплектуючі відомої в Україні компанії VALTEC. В таблицях нижче приведені розміри розподільчих шаф, кількість виходів, вага та об’єм. Потрібно врахувати, що кількість виходів для шафи вказана без розміщення в ній додаткових вузлів. При розміщенні в ній змішувального вузла і таке інше потрібно звірятись з розмірами відповідно до паспортних даних обладнання.

Розміри вбудовуваних колекторних шаф ШРВ

Вбудовувані колекторні шафи.

Розміри зовнішніх колекторних шаф ШРН

Шафа розподільча ШРН розміри.

Конструкція

Розглянемо конструкцію розподільчих шаф на прикладі виробів VALTEC

Конструкція колекторної шафи.

 

Деталі шаф виконані з оцинкованої сталі. Лицьові поверхні пофарбовані порошковою емаллю (найчастіше RAL9016) по фосфатній підготовці. У бічних стінках корпусу 1 виконана перфорація «а», сегменти якої видаляються в місці, зручному для пропуску приєднувальних труб. Висувна рамка вбудованих шаф дозволяє регулювати глибину від 125 мм до 195 мм. Висувні ніжки 5 дають можливість регулювати висоту шафи від 670 мм до 760 мм. Ніжки 5 мають отвори для кріплення до підлоги. Вбудовувані шафи можуть фіксуватися в ніші за допомогою згинних фіксаторів b. Відкидні дверцята 3 мають замок, що закриває обладнання від несанкціонованого доступу. Усередині шафи встановлені пересувні монтажні рейки 6, до яких кріпиться устаткування.

Деякі моделі для навішування замка мають спеціальну провушину. Вибрати навісний замок для розподільчої шафи можна на сайті https://dveri-zamki.dp.ua/zamki/. Інтернет-магазин має широку лінійку запірних пристроїв на будь-який смак та гаманець.

 

Монтаж

Монтаж вбудованих шаф проводиться в заздалегідь підготовлену нішу стіни або перегородки. Кріплення шафи для опалення здійснюється шляхом пригвинчування ніжок до підлоги. Додатково шафа може кріпитися до стіни або перегородки через отвори в верхній частині тильної стінки. Фіксацію вбудованих шаф також можна проводити за допомогою згинних фіксаторів в бічних стінках. Регулювання висоти здійснюється за допомогою висувних ніжок, які потім фіксуються гвинтами. Регулювання глибини вбудованого шафи виконується висувною рамкою з дверцятами.

Кріплення колекторів і змішувальних вузлів в шафі проводиться до монтажних рейок, які можуть розсуватися на необхідну ширину. У місцях пропуску труб через бічні стінки необхідно видалити необхідний сегмент перфорації.

Колекторні розподільчі шафи – тонкостінні коробчаті конструкції. Їх слід оберігати від механічних впливів. Не допускається навантажувати їх несучими або оздоблювальними конструкціями. Фасадні пофарбовані поверхні шафи потрібно оберігати від пошкоджень, абразивних і хімічних впливів. При монтажі і в ході експлуатації шафку слід оберігати від нагрівання понад 120 °С.

Перегляньте відео по розподільчим колекторним шафам для опалення, теплої підлоги, водопостачання від VALTEC:

Leave a Reply