Конвектори Nobo – принцип роботи та особливості монтажу

Переваги конвекторів Nobo
Переваги конвекторів Nobo

Сучасного споживача не здивуєш тим, що звернув на себе увагу прилад обігріву з першого разу включається, гріє, і на нього є гарантія. Попит, звичайно, породжує пропозицію, а й пропозиція, теж породжує попит. А від цих самих пропозицій різних виробників буквально рябить в очах. Відповідно і попит – виходячи з розміру гаманця, але щоб легше, компактніше, економічніше, естетичніше, зручніше, щоб тільки саме-саме … Одними з таких «самих-самих» є норвезькі обігрівачі nobo, що заслуговують особливої уваги як своїми зовнішніми даними, так і внутрішнім змістом і можливостями.

Історія появи

Компанія NOBO є на сьогоднішній день одним з найбільших в Європі виробників електрообігрівачів. Заснована вона у 1918 році в г.Тронхейм (Норвегія). Свою діяльність компанія починала з виробництва металевих відер, що дало можливість придбати цінний досвід роботи з листовим металом.

Перший пристрій водяного опалення було виготовлено в 1929 р, а перший тепловипромінюючий електроприлад – в 1939 р З 1947 р NOBO приступила до серійного випуску електрообігрівачів.

Сьогодні штат компанії складається приблизно з 200 тис. Співробітників, а виробничі площі перевищують 17000 кв.м. Тепер NOBO виробляє не тільки електричні обігрівачі, але також пристрої енергоуправління (автоматичні прилади контролю, термостати), прямоточні котли та теплові насоси. Завдяки відмінному дизайну і високій якості продукції компанія знаходиться на лідируючих позиціях світового ринку. Попит на вироби NOBO неухильно зростає більш ніж в 20 країнах.

Кожне вироблене компанією пристрій піддається 100% контролю якості. Всі електрообігрівачі тестуються при максимальному навантаженні на спрацьовування захисту від перегріву. На підтвердження високої якості приладів дається гарантія на 5 років, і компанія вказує на 20-річний ресурс їх безперервної роботи.

Принцип роботи

Конвектор опалення NOBO укладений в плоский прямокутний білосніжний корпус, який не змінює колір ні від часу, ні від температурних навантажень під час роботи. Кріпиться він на стіну, прекрасно поєднуючись з будь-яким інтер’єром і практично не займаючи корисну площу приміщення.

Забір холодного повітря відбувається через повітрозабірник в нижній торцевій частині корпусу, а теплий виходить через отвір з гратами у верхній частині лицьової панелі. Решітка орієнтована паралельно підлозі і формує горизонтальні потоки виходить нагрітого повітря. Це сприяє його кращому перемішуванню з остившім і швидкому прогріванню приміщення, а також охороняє стіну від його впливу.

Таким чином, конструкція конвектора передбачає нагрів усередині корпусу при ізоляції від зовнішнього повітря. Холодний надходить знизу, а теплий виходить через верх. У результаті створюється тяга, як у звичайній комині, але посилена конструктивними особливостями воздухозабора і випуску.

Холодне повітря після включення конвектора не просто надходить, а затягується всередину обігрівача. Нагріте ж виштовхується з нього, тому вентилятор NOBO не потрібен, що саме по собі вже дає певну економію. Завдяки відсутності вентилятора робота конвектора абсолютно безшумно навіть на повній потужності.

Обігрів також відбувається за рахунок теплового випромінювання лицьовій панелі, що сприяє прискореному прогріванню приміщення. Співвідношення випромінюваної і конвекційної складових ідеально для безпеки та комфорту людини. Тому допускається використання обігрівачів NOBO навіть в дитячих садках та лікарнях.

Точність – ввічливість і економність королів

Щоб перебувати в атмосфері заданої температури приміщення і не переплачувати за споживання зайвих кіловат, в NOBO передбачена електронна система управління. У традиційних приладах регулювання відбувається за принципом тепліше-холодніше на 1 ° С або більше з кінцевою похибкою до 2-5 ° С. Вона набігає через сумарною конструкційної інерційності і інерційності датчика.

У NOBO термодатчик, встановлений внизу, де відбувається повітрозабір остиглого потоку, кожні 47 секунд посилає електронного термостата «звіт» про поточну температурі повітря. Останній реагує на відхилення в 0,4 ° С і виробляє запуск або відключення конвектора, а весь інший час знаходиться в режимі очікування.

Саме такий варіант роботи електричного конвектора був виведений в NOBO на основі досвіду і досліджень в області створення електрообігрівачів. Це дозволяє отримати наступні плюси:

 • Підтримувати температуру приміщення з точністю до 0,4 ° С від заданої.
 • Значно економити енергію, так як похибка в регулюванні температури мінімальна. У той же час відхилення на кожен 1 ° С – це додаткові 5% перевитрати електрики обігрівачами і, відповідно, переплати за неї.
 • Високий рівень комфортності завдяки мінімальному перепаду температур.
 • Довговічність конвектора – ресурс безперервного обігріву дорівнює 20 рокам.

Більшість обігрівачів оснащені системою «антизамерзання», що дозволяє під час відсутності в приміщенні людей підтримувати температуру на мінімальних значеннях. Це ще більше економить електроенергію, не дає промерзати приміщенню і знаходилися в ньому предметів, а також дозволяє швидко прогріти простір при поверненні людей. За допомогою систем управління від NOBO можна задати час виходу з режиму «антизамерзання» і необхідну температуру розігріву, що дозволить повернутися в умови комфортного тепла.

Управління NOBO

Необхідні при експлуатації елементи управління розміщені таким чином:

 1. термостат – зверху або на правій торцевій панелі
 2. вимикач – справа і може бути поєднаний з термостатом

Користування цими елементами для включення і налаштування роботи виключно наочне і просте. Електронний термостат стежить за дотриманням заданого режиму, періодично перевіряючи температуру в приміщенні, а також підтримує її, вимикаючи і включаючи нагрівальний елемент.

Шкала термостата у обігрівача NOBOградуірована в градусах, завдяки чому досягається точна установка необхідної температури. Це відрізняє noboот інших приладів, особливо масляних радіаторів, настроюються наосліп. Швидка й ефективна передача тепла, а також висока точність термостата роблять конвектори NOBO надекономічними.

Комплектація термостатом з набором програм дозволяє таким моделям переходити в режим зниженої температури, коли в приміщенні нікого немає, і підвищувати її до встановленого значення до моменту повернення людей. Подібна функція дає додаткову економію на електроенергії.

Безпека – перш за все

Такий девіз для кожного виробленого конвектора NOBO. Всі пристрої протестовані і сертифіковані згідно з міжнародними стандартами, що є свідченням турботи виробника про безпеку споживачів.

Всі обігрівачі цієї серії оснащені захистом від перегріву. Вона спрацьовує і відключає конвектор при попаданні на нього сторонніх предметів, що перекривають канали викиду або надходження повітря, а також у випадках, якщо всередині температура різко збільшується по будь-якій іншій причині. Корпус конвектора, термостата і інші пластикові елементи зроблені з матеріалів, стійких до займання. Обігрівач, залишений на тривалий час без нагляду включеним, абсолютно безпечний.

Температура нагріву лицьової поверхні конвектора не перевищує 60 ° C, що виключає отримання опіку і забезпечує безпеку для дітей. А температура за обігрівачем біля стіни знаходиться в межах 45 ° С, що дозволяє монтувати його на дерев’яні стіни – на дачі, в котеджі та інших будівлях з дерева. Подвійна ізоляція всіх компонентів робить обігрівачі марки noboвлагонепроніцаемимі і надійно оберігає від ураження електричним струмом. Це допускає їх використання в умовах високої вологості – навіть у ванній кімнаті.

Місце установки обігрівачів

 • Монтують конвектор безпосередньо в обігрівається.
 • Не можна встановлювати його в запорошених і вогненебезпечних місцях, а також там, де в повітрі не
  Конвектор NOBO С4N
  Конвектор NOBO С4N

  виключено зміст легкозаймистих речовин.

 • Завдяки класу захисту IP21 допустимо розташовувати пристрої у ванних кімнатах. Чи не небезпечно і потрапляння на поверхню приладу води.
 • Небажана установка агрегату безпосередньо над електричною розеткою – мінімальна відстань до неї має бути 10 см.
 • Не рекомендується розташовувати обігрівач на протязі – може бути порушено регулювання температури.
 • При монтуванні в ніші потрібне дотримання мінімальних відстаней між її стінками і конвектором. Під приладом – 7 см, над ним – 13 см, з боків – 1 см.

Монтаж

Обігрівач обладнаний знімною кріпильної рамою, встановленої на задній панелі. Раму кріплять чотирма шурупами до стіни згідно настановних розмірів. Обов’язковою умовою є розташування конвектора не ближче 5 см до інших предметів, рахуючи від передньої панелі.

Всі установчі розміри необхідно відраховувати від корпусу, а не від кріпильної рами. Корпус фіксується до рами за допомогою гнучких пластикових кронштейнів, для яких в ній зроблені отвори. Таке кріплення дозволяє легко і швидко знімати і встановлювати назад обігрівач на раму, що полегшує прибирання тильній панелі NOBO.

Порядок установки:

 1. Зняти кріпильну раму.
 2. Прикласти її до стіни по місцю монтажу приладу. Відзначити розташування отворів, беручи до уваги установочні розміри.
 3. Просвердлити отвори.
 4. Прикрутити раму і надіти обігрівач.

Обслуговування

Верхню і нижню решітки потрібно очищати від пилу 2 рази на рік. Для цього використовують щітку або пилосос. Отклоняющиеся кронштейни дозволять провести прибирання просто і ефективно.

Поверхня конвектора протирають сухою ганчіркою. Допустимо використання і вологою, але без застосування миючих агресивних засобів.

Правила безпеки

Заборонено:

 • Частково або повністю закривати нижню і верхню решітки.
 • Ставити на конвектор легкозаймисті та інші предмети.
 • Здавлювати передню панель пристрою – це може її деформувати.

Крім того:

 • Не рекомендується без необхідності виставляти регулятор температури в максимальне положення.
 • Залишаючи надовго приміщення, доцільно знизити задаваемую температуру до мінімуму або вимикачем відключити прилад.
 • Для технічного обслуговування конвектора в цілях безпеки необхідно залучення кваліфікованого фахівця.

Переваги Nobo

Пристрій володіє масою переваг в порівнянні з аналогічними приладами інших виробників:

 • Економія електричної енергії.
 • Швидке прогрівання приміщення в поєднанні з надійною подвійним захистом від перегріву.
 • Не спалюється кисень.
 • Агрегат стійкий до перепадів напруги. Причому при відключенні електроенергії після відновлення подачі він продовжує працювати в колишньому режимі.
 • Зручне автоматичне керування і безпека при використанні.
 • Конструкція і схема обігріву допускає установку приладу в приміщеннях з високою вологістю і на дерев’яних поверхнях.
 • Сучасний дизайн виконаний з урахуванням безпеки – немає гострих кромок, не випирають повітрозабірники, кути закруглені.
 • Обігрівач абсолютно безшумний в роботі.
 • Ресурс його експлуатації становить 20 років.

Управління групою обігрівачів

Система Orion 700

Розроблена компанією NOBO центральна система управління Orion 700 спрощує одночасне регулювання температурних режимів для великої кількості приміщень і дозволяє економити на оплаті за споживану електричну енергію. За деякими розрахунками фахівців, задаючи вночі економічну температуру, можна знизити витрати на 15%. Програмуючи систему на денну та нічну температуру можна домогтися скорочення витрат приблизно на 25%.

Система управління ORION 700
Система управління ORION 700

Система Orion 700 сумісна з іншими обігрівальними приладами та електрообладнанням – зовнішнім і внутрішнім освітленням, системою «тепла підлога» та іншими. Вона інноваційна, дуже зручна у застосуванні, своєрідна за технічним особливостям і можливостям і призначена для управління конвекторами NOBO через радіозв’язок.

Управління здійснюється цілодобово, причому регулюється функціонування незалежних один від одного температурних зон, кількість яких може досягати 100. Зоною в даному випадку є одна або кілька нагрівальних панелей, що працюють в потрібному режимі протягом доби. Будь-яку зону можна запрограмувати індивідуально на весь тиждень для кожного дня. В результаті є можливість скласти 100 різних програм з обігріву. Число конвекторів в кожній зоні може бути будь-яким.

Управління зонами здійснюється за допомогою радіосигналу частотою 868 Гц. Приймає сигнал унікальний приймач, вбудований в термостат, який підтримує задану температуру тривалий час. Для Orion 700 необхідна наявність у обігрівача NOBO термостата R80 RDC-700. Система Orion 700 також може контролювати роботу інших електроприладів, оснащених необхідними приймачами радіосигналу.

Встановивши GSM-модуль, можна контролювати роботу NOBO конвекторів з будь-якого місця на Землі. При цьому інформація про мікроклімат в квартирі або будинку буде передаватися за допомогою SMS-повідомлень.

Система NOBO Energy Control

Інша не менш зручна розробка для простого і зручного управління – це NOBO Energy Control. Вона регулює і встановлює необхідну температуру для певного інтервалу часу. За допомогою цієї системи можна керувати освітленням та іншими електроприладами, включеними в розетку.

Характеристики її такі:

 • Можливо по-різному контролювати різні частини будинку.
 • Nobo Energy Control складається з таких елементів:
 • Nobo ECOHUB – центральний модуль.
 • Настінний модуль ecoSWITCH SW4 – опція.
 • Програмне забезпечення (додаток) Android або Apple для управління з планшета або смартфона.
 • Для кожного конвектора або будь-якого іншого електроприладу приймачі сигналів R80 RDC700.
 • Nobo ECOHUB підключають до роутера бездротової мережі або порту RJ45 компьютера.За рахунок цього підтримується зв’язок зі смартфоном або планшетом через інтернет.
 • Після цього через приймачі Nobo ECOHUB з’єднується з обігрівачами або іншими приладами.
 • Приймачем є пристрій, що підключається до розетки, або блок, що приєднуються до обігрівача NOBO.
 • Програмне забезпечення (додаток) скачують в AppStore (для iPad та iPhone) або GooglePlay (для телефонів Android).

Nobo Energy Control забезпечує повний контроль над опаленням будинку. Система управляється через програми Android і Apple або настінним перемикачем, здійснює автоматичне контролювання електроспоживання і роботу підключених до неї електроприладів згідно встановленої індивідуальної тижневій програмі. Цей пристрій допоможе зменшити витрати на електричну енергію і зробить побут набагато енергоефективніше без втрат в комфорті.

Висновок

Норвезькі електричні обігрівачі nobo є втіленням всіх останніх науково-технічних розробок, пов’язаних в тій чи іншій мірі з виготовленням такого приладу. Це робить його в усіх відношеннях ефективним, безпечним, надійним, економічним і виконаним з чудовим дизайном (є навіть виконання зі скла). Встановити його просто, а управляти його роботою зможе навіть дитина.

Leave a Reply