Настінні енергонезалежні газові котли опалення

Настінний газовий котел
Настінний газовий котел

У деяких районах дуже часто можна зустріти такий негативний момент, як постійні перебої в електричній енергії. І якщо в таких районах у жителів є можливість підключення до газової магістралі, то відмінним варіантом будуть настінні енергонезалежні газові котли опалення. Найголовнішою перевагою таких котлів є незалежність від електричної енергії, а також малий простір, яке буде зайнято таким приладом.

Принцип роботи

Такий тип котлів – енергонезалежний. Відразу стає зрозуміло, що для роботи таких пристроїв не потрібно електрична енергія. Напрошується питання, а за рахунок чого ж такі газові котли працюють? – У даному випадку застосовується природна тяга повітря.

Настінний енергонезалежний газовий котел опалення обладнаний двома пальниками. Перша пальник називається запальний, друга – основний.

Коли ми натискаємо на кнопку розпалювання, спрацьовує п’єзоелемент. Він запалює запальник, а він, в свою чергу, основний пальник. Основний пальник буде нагрівати теплообмінник. Працювати він буде до тих пір, поки він не нагріється до потрібної температури. Після цього подача газу зменшиться, він перестане горіти. Далі система чекає сигнал від термодатчика, який буде спрацьовувати при досягненні теплообмінником нижнього значення температури. Запальник знову розпалює основний пальник після отримання сигналу від температурного датчика, а в систему йде газ. Після цього нагрівається теплообмінник.

Зауважимо, що такі автономні газові котли опалення також можуть мати клапан зворотної тяги. Він припиняє подачу газу, якщо тяга погана або її немає взагалі. Такий клапан служить для підвищення рівня безпеки роботи приладів.

 

Характеристики магістралі опалення

Для якісної циркуляції води в опалювальній магістралі повинні дотримуватися кілька важливих умов:

 • Потрібно уникати зайвих вигинів магістралі.
 • Труби повинні проходити під кутом.
 • В системі опалення труби повинні мати великий діаметр.

 

Потужність настінних газових енергонезалежних котлів

Енергонезалежні котли опалення настінного типу – це досить компактні за габаритами і не дуже важкі моделі обладнання. Такі котли добре використовувати в тих приміщеннях, де економія простору – важливе питання.

На цьому якраз і грунтуються властивості таких котлів. Їх потужність буде не більше 35 кВт з вагою до 50 кг. Варто зауважити, що розрахунок потужності котла підлогового і настінного не відрізняється.

 

Кількість контурів

Як і зазвичай, одноконтурний автономний котел опалення призначається тільки для того щоб опалювати приміщення. Двоконтурні котли також постачають гарячу воду. Зауважимо, що нагрівання води в даному випадку може здійснюватися двома способами – накопичувальним і проточним.
Проточний спосіб передбачає, що вода буде нагріватися проточним способом. Найчастіше такий спосіб зустрічається в настінних моделях. Якщо ж обраний накопичувальний спосіб – то для цього передбачається спеціальний бойлер, де і відбувається нагрівання води. Це – найчастіше прерогатива підлогових енергонезалежних котлів.

Вентиляційна система і димар

Так як газові котли індивідуального опалення є незалежними від електричної енергії, то для нормального функціонування системи потрібно димар. Саме цей елемент зможе забезпечити хорошу і природну тягу повітря.

Варто зауважити, що димоходи досить дорогі, однак і їх установка повинна бути виконана згідно всім нормативам.

Вентиляційна система стосовно до енергонезалежних котлів – це також найважливіше питання. І потреба установки вентиляції або витяжки пов’язана з тим, що димохід може не впоратися з виведенням всіх продуктів згоряння природним чином.

Плюси і мінуси

До переваг енергонезалежних котлів слід віднести такі:

 • Перше і найважливіше – це те, що не потрібно електрику. І для самого котла, і для опалювальної системи немає необхідності
  Схема підключення газових двоконтурних котлів
  Схема підключення газових двоконтурних котлів

  підключати його. Так, вам не доведеться ставити ще й додаткові прилади для безперебійної роботи системи, а це – економія часу і грошей.

 • Автономні котли опалення мають невеликі розміри і вагу. Так, такі котли не займатимуть так вже багато простору, вони відмінно впишуться в будь-який інтер’єр. А через малої ваги такі котли добре монтуються на стіну.
 • Високий ККД. Майже всі моделі мають такий параметр на високому рівні, тому індивідуальні котли опалення та придбали таку широку популярність.
 • Безпека. Подача газу регулюється клапаном зворотної тяги, а якщо вона відключається – то включити котел можна буде тільки вручну.
 • Вартість установки. Вам не потрібно ставити різні додаткові елементи.

Тепер виділимо недоліки такого приладу, як котел автономного опалення:

 • Вимоги до опалювальної системи. Вона повинна ставитися під невеликим кутом, тут не повинно бути зайвих вигинів, а діаметр труб повинен мати досить великий розмір.
 • Потрібен димохід, який буде забезпечувати природну тягу.
 • Потрібна якісна вентиляційна система.
 • Потрібно ставити клапан скидання газу.
 • Потрібно тиск у газопроводі, в іншому випадку котел просто може згаснути.

Leave a Reply