Пластикові колодязі для каналізації, водопостачання, дренажу

Пластикові колодязі прийшли на заміну бетонним та набирають все більшу популярність серед споживачів. Які особливості та переваги таких виробів?

Колодязь пластиковий встановлення.

Найперші колодязі представляли собою просто ями, які викопувалися в землі. Через деякий час, колодязі стали викладати з каменю – таке рішення охороняло стінки від осипання. Далі, на зміну каменю, прийшли глина з цеглою, після них – бетон і залізобетон. Потім з’явились рішення з пластика – поліпропілену (ПП), поліетилену (ПНД) і полівінілхлориду (ПВХ).

Пластиковий колодязь – це сучасно

Наше століття – це час технологічного прориву, який зайшов практично у всі сфери людського життя. Повною мірою це твердження можна віднести і до систем водовідведення та водопостачання. З’явилися нові матеріали і рішення як для будівництва загальноміських, так і автономних (локальних) мереж каналізації. На сьогоднішній день традиційні залізобетонні колодязі активно замінюються пластиковими. Особливо це характерно для приватного сектора – переважна більшість власників будинків віддають перевагу саме їм.

З точки зору своїх експлуатаційних характеристик пластикові колодязі не просто зрівнялися зі звичними бетонними, а й значно перевершили їх. Прогрес нещадний до неефективних технологій і рішень – епоха бетонних колодязів добігає кінця. Пластикові колодязі на сьогоднішній момент успішно застосовуються скрізь, де раніше використовувалися бетонні: відвід госп. побутових і зливових стоків, системи водопостачання, дренажні системи, насосні станції і т.д.

Пластикоі колодці виробництво.

Пластик володіє величезною кількістю достоїнств. Однак, окремо варто згадати той факт, що застосування пластикових колодязів дало не тільки економічний і експлуатаційний ефект, але і зробила безпечніше роботу сантехніків, які раніше були змушені спускатися всередину бетонних колодязів для проведення ремонтних робіт. На жаль, робота під землею, часто в загазованих умовах, нерідко приводила до летальних наслідків. Зараз в більшості випадків спускатися всередину колодязя просто немає необхідності – чудові гідравлічні характеристики каналізаційної мережі, змонтованої тільки з пластикових елементів, дозволяють проводити всі роботи з поверхні. Завдяки цьому сьогодні немає необхідності встановлювати важкі габаритні метрові бетонні колодязні кільця – мінімальний діаметр пластикового колодязя складає всього 315 мм!

Пластикові колодязі знайшли широке застосування практично у всіх галузях економіки: сільське господарство, транспорт, промисловість, ЖКГ, будівництво. Крім застосування за прямим призначенням, пластикові колодязі знайшли своє застосування як підземні камери (в яких розміщуються: клапани, лічильники води, арматура, насоси), а також в якості перепадних і розширювальних колодязів. Виробнича програма стандартних елементів пластикових колодязів надзвичайно широка, однак, приймаються замовлення на виготовлення колодязів за індивідуальними розмірами.

Компанії-виробники приділяють особливу увагу потребам клієнтів, намагаючись максимально вирішити поставлені перед ними завдання і знайти оптимальні рішення. Вони беруть на себе проблеми, що виникають у Вас під час проектування або пристрої систем водовідведення. Почавши з маленьких інспекційних колодязів DN 315 і DN 400, на сьогоднішній день максимальні діаметр пластикових колодязів становлять 1000 мм і більше. Великі компанії, як правило, беруть відповідальність за проведені випробування, а також знаходиться в постійному пошуку шляхів вдосконалення існуючих рішень і розробці нових,

Розглянемо асортимент та застосування пластикових колодязів на прикладі компанії WAWIN.

Інспекційні колодязі діаметром 315мм, 400мм і 425мм.

Область застосування

Інспекційні колодязі компанії Wavin – це одне з найбільш надійних і технічно досконалих рішень на ринку. Колодязі діаметром 315мм, 400мм і 425мм затребувані на ринку. Така популярність пояснюється економічною ефективністю і повною відповідністю Європейським будівельним нормам. Ось ряд завдань, які вирішуються інспекційними пластиковими колодязями:

  • підключення приватних будинків до центральної мережі каналізацій
  • використання їх в якості дренажних колодязів
  • візуальний контроль за трубопроводом
  • влаштування внутрішньомайданчикових мереж водовідведення та ін.

Великий вибір конфігурацій лоткові частин дозволяють пристосувати колодязі під індивідуальні потреби. Колодязі WAWIN відповідають найсуворішим скандинавським вимогам щодо гідравліки стічних вод.

Герметичність

Європейський концерн WAWIN випускає інспекційні колодязі діаметрами 315мм, 400мм і 425мм, які відповідають європейській нормі EN13598-2. Герметичність гарантується до 3 метрів водяного стовпа, якщо рівень грунтових вод досягає 5 метрів, то рекомендуєnmcz використовувати лінійку колодязів Tegra.

Конструкція лоткової частини

Днища колодязів даного діаметра представлені двох видів: прямо-прохідні і збірні. Є рішення колодязів з днищем, що має поворотну конфігурацію, тобто лоткова частина може бути виконана з поворотом на 30 °, 60 ° і 90 °.

Міцність і гнучкість

Шахта колодязя забезпечує довговічність тіла колодязя. Гофровані трубопроводи працюють в обводнених ґрунтах, включаючи зону промерзання. Протягом сезонних кліматичних коливань, коли відбувається відтавання грунту або його промерзання, спеціальна форма шахти пластикового колодязя забезпечує збереження герметичності і відмітка люка буде стабільна по відношенню до поверхні землі.

Каналізаційні колодязі Wavin Tegra

Область застосування

При розробці конструкції колодязів лінійки Тегра враховані всі характерні навантаження: статичні і динамічні. До складу цієї групи входять обслуговуються пластикові колодязі Tegra 1000 NG і інспекційні колодязі Tegra 600, Tegra 425. Лінійка Тегра може застосовуватися в складних умовах: велика глибина установки, рух транспортних засобів, високий рівень грунтових вод і при інших специфічних умовах. Асортимент колодязів лінійки Tegra розрахований на використання в грунтах різних типів, в різних кліматичних умовах.

Надійність в будь-яких умовах

Колодязі Tegra спроектовані урахуванням роботи, в тому числі, в складних умовах. Вони забезпечують максимальну надійність як при глибокої установці (до 6 метрів), так і при високому рівні ґрунтових вод (5 метрів від дна колодязя). Технічні характеристики лінійки Tegra підтверджені випробуваннями, які відповідають EN 13598-2 (європейські вимоги).

Широкий вибір днищ

Крім широкого асортименту стандартних виробів, як було зазначено вище, пластикові колодязі Tegra також можуть бути виготовлені за індивідуальними замовленнями клієнтів. Наприклад, можна зробити замовлення, де днища матимуть різну висоту підключень вихідних і вхідних патрубків, можна зробити запит на додаткові функції (гасіння швидкості потоку). Wavin Tegra представлені великим набором конфігурацій днищ з шахтою діаметрами: 425мм, 600мм, 1000мм. Такі інспекційні колодязі як Tegra 425 і Tegra 600 дозволять проводити очистку за допомогою спеціального обладнання, а Tegra 1000 використовуються в тому випадку, якщо колодязь буде обслуговувати людей.

Регульовані розтруби

Такі труби лінійки Тегра дозволять відхилятися до 7,5 градусів, що істотно полегшує проектування і монтаж системи каналізації.

Гнучкість і міцність

У днище колодязя легко вставляється шахтна труба, яка обрізається до потрібного розміру. Гофрована шахта відмінно адаптується до руху грунту, а це зменшує вертикальні навантаження. Отже, кришка колодязя завжди залишатиметься в незмінному положенні і розташовуватися на одному рівні з поверхнею.

Широкий вибір люків

Колодязі, в залежності від їх призначення, комплектуються різними кришками, люками і дощоприймачів, які можуть виготовлятися із залізобетону, чавуну високоміцний, термопластичних матеріалів.

Колодязі пластикові ассортимент.

Простий монтаж

Так як колодязі мають дуже малу вагу, то значно полегшується і їх монтаж. Для установки не потрібні спеціалізована техніка і важке обладнання. Процес установки полегшує плоске дно колодязя, ребра збільшує міцність днища.

Монтаж пластикового колодязя.

Безпека обслуговування

Обслуговується колодязь Wavin Tegra 1000 надає максимально безпечний вхід для обслуговуючого персоналу. Сходи в колодязі викону.ться з епоксидної смоли, укріпленої скловолокном, а рифлена поверхня сходинок перешкоджає ковзанню.

Каналізаційні пластикові колодязі Wavin нестандартної конфігурації

Область застосування

У вас особливі вимоги до конструкції каналізаційного колодязя? Компанія WAWIN пропонує лінійку з нестандартною конфігурацією – виготовлення колодязів за індивідуальним замовленням. При розробці даної лінійки велика увага приділяється проведенню випробувань і найрізноманітніших перевірок. Вони відповідають за якість, а колодязі мають високу надійність. Колодязі виготовляються з поліпропілену і поліетилену. Дана лінійка відмінно замінює важкі в монтажі цегляні і бетонні колодязі. Компанія готова розробити креслення конструкцій каналізаційної системи, а також підготувати специфікацію і скласти таблицю колодязів, щоб вирішити завдання клієнта.

Гасителі швидкості

Яскравим прикладом колодязя, виготовленого для вирішення вузько завдань, який, фактично став стандартним продуктом, є колодязь для гасіння швидкості потоку Wavin Tegra 1000-E. Колодязь проектувався для застосування в гірських районах з великими перепадами рельєфу по висоті. В колодязях Вавин цієї лінійки приплив здійснюється по дотичній до стінки, за рахунок чого потік, утворюючи завихрення втрачає свою швидкість.
Застосування даного рішення від Wavin дозволяє не тільки отримати прекрасно функціонуючу систему, що виконує свої завдання, але і серйозно заощадити на земляних роботах в порівнянні з традиційним рішенням, що передбачає установку набагато більшої кількості більш глибоких перепадних колодязів.

Гасителі швидкості потоку каналізаційні.

Ємності для КНС, розширювальні колодязі і багато іншого
Wavin пропонує замовникам передові рішення для реалізації будь-яких інженерних завдань. Щоб отримати свій комплект колодязя, виконаний за індивідуальними розмірами з урахуванням унікальних вимог до виробу, зверніться до фахівців Вавин, які підберуть для вас оптимальний варіант для вирішення завдання.

Хочете купити пластикові колодязі?

Сучасні колодязі високої якості, виконані з найсучасніших матеріалів: поліпропілену (ПП), полівінілхлориду (ПВХ), поліетилену (ПЕ).

Пластикові колодязі практичні і зручні, до того ж їх ціна не така висока. Великим плюсом є простота монтажу. Такі колодязі ідеально підходять для приватних будинків. Їх якість відповідає високим європейським стандартам.

Leave a Reply