Проект опалення будинку: якісне опалення починається з проекту

Значимість систем опалення та водопостачання для приватного будинку, квартири, котеджу неможливо переоцінити. І якщо власнику житла з централізованим опаленням не потрібно глибоко вникати в це, то власник житла з автономними системами повинен дбати по них, в тому числі про проект опалення, самостійно.

Дом, проект отопления.

Як правильно зробити, щоб система опалення була надійною та високоефективною, а її влаштування було б розміреним та плановим. Проект опалення! Ось що є головним на початку, з чого все починається. Недаремно у монтажників є така приказка: “Хочеш щоб було без триндежу, роби все по чертежу.” Саме наявність проекту забезпечить правильність при монтажу, а система буде економною та надійною.

Система опалення приватного будинку, квартири, котеджу – складається з багатьох єлементів. Щоб обігрів, приготування гарячої води працювали ефективно і якісно, ​​необхідно заздалегідь прорахувати всі моменти. Для цього  перед початком монтажних робіт і складається проект опалення будинку. Проект системи опалення складається з декількох основних частин, в кожній з яких виконуються певні розрахунки, вираховуються теплові втрати, визначаються параметри обладнання, труб, тощо.

Проект системи опалення надає переваги

Які переваги надає наявність проекту опалення? Будівельна практика показує, що при зведенні будинку по детально розробленому проекту в середньому вдається заощадити понад 10-15 % коштів і на 25-30 % скоротити терміни будівництва. Все це відноситься і для опалювальних систем.
Проект опалення, водопостачання надає й інші вигоди. А саме:

 1. Зменшення капітальних витрат
  Забудовник купує котел, насоси, радіатори, запірну арматуру, які будуть повністю підходити по продуктивності під конкретне житло і умови експлуатації. Придбання без проекту обладнання “з запасом” веде до непотрібних фінінсових втрат, а якщо потужності обладнання не буде достатньо, то систему прийдеться переробляти.
 2. Зниження експлуатаційних витрат
  Завдяки проекту, система опалення буде максимально економічною, ефективною, без непотрібних втрат та перевитрати палива.
 3. Довговічне та безпечне опалення
  Відмови і аварії систем опалення, водопостачання ведуть до значних моральних та фінансових втрат через псування свого та чужого майна. Улаштування системи “на глазок” зазвичай в подальшому потребує переробки, що після виконання оздоблювальних робіт зробити без значних втрат дуже важко зробити.
 4. Комфортний режим у всіх зонах
  З встановленням сучасної автоматики можна облаштувати зональне опаленння, яке дозволяє повністю керувати температурним режимом по годинам та дням. За даними фахівців, правильна автоматизація дозволяє економити до 60% витрат на опалення та ГВП. температурного режиму у всіх приміщення, в тому числі мати можливість вручну або автоматично регулювати роботу опалення в залежності від різних обставин.
 5. Простий підбір інсталлятора
  На підставі проектної документації (докладної і однозначної) легко вибрати виконавця. Інсталлятори зможуть надати точні, вичерпні комерційні пропозиції.
 6. Взаємопорозуміння з підрядником
  Будувати відносини з виконавцями на підставі схем, креслень, списків-специфікацій набагато зручніше. Взаємовідносини на підставі проекту практично виключають різночитання і непорозуміння та дають можливість замовнику контролювати витрати і терміни.

Проект опалення, калькулятор.

Які документи входять до проекту опалення

Проект опалення будинку це солідний багатосторінковий документ, що складається з описової текстової частини і цілого ряду креслень і різних схем. Проект розробляється виключно відповідно до вимог діючих нормативних документів і містить всю необхідну інформацію для створення надійної і ефективної системи.

Зазвичай проект опалення, водопостачання включає в себе наступні документи:

 1. Вступна частина: титульний аркуш, короткий зміст, лист погодження, склад проекту.
 2. Технічні умови.
 3. Технічне завдання.
 4. Пояснювальна записка.
  В пояснювальній записці обгрунтовуються рішення по майбутній системі, наводяться кліматичні умови, характеристики об’екту.
 5. Робоча документація.
  Доскладу робочої документації входять різні креслення, схеми, плани, які дозволяють монтажникам правильно розмістити обладнання. Це може бути структурна схема, ескізний проект, поверховий план або аксонометричне креслення. Вміст і склад робочої документації може визначатися самим замовником. Тоді інформація про це вказується в техзавданні. Загалом в робочій документації інженерних систем висвітлюються такі моменти:

  1. Особливості зони опалення (приміщення, поверху), необхідна температура повітря чи підлоги, потреба в тепловій енергії и т. і.
  2. Тип розводки опалення, загальна конфігурація мережі, розміри і діаметри трубопроводів.
  3. Опалювальні прилади – розміри, потужність, місце встановлення.
  4. Місце розташування основного обладнання (котел, насоси, аккумулюючий бак, теплообміннки).
  5. Характеристики теплогенератора (вказують потужність, температуру теплоносія на вході / виході, робочий тиск).
  6. Зони обслуговування та функціонування опалювальних приладів і теплогенераторів.
  7. Деталізація окремих важливих вузлів: теплогенератора, котельні, колекторного вузла, водонагрівача, теплоаккумулятора.
  8. В примітках зазначаються особливості монтажу.
  9. Специфікація обладнання та комплектуючих.
   Наводяться вимоги / рекомендації (або вказуються марки/моделі) для котла, радіаторів, автоматики, насосів, водонагрівача, труб, запірної арматури.
 6. Технічні завдання для інших систем будівлі, за допомогою яких ув’язуються проекти різних інженерних систем.
 7. Розрахунок вартості монтажу і матеріалів.
 8. Відомості про компанію-проектувальника: допуски, ліцензії, сертифікати.
 9. Узгодження проекту з контролюючими органами, архітекторами і т.д.

Нижче на відео – надійна, променева розводка системи опалення в двоповерховому будинку:

Де замовити проект опалення будинку чи квартири

Зазвичай проекти опалення для приватних будинків, квартир виконуються з використанням спеціалізованого програмного забезпечення. Програмне забезпечення для проектування дозволяє знайти найбільш ефективні варіанти, як для типових будівель, так і для вирішення індивідуальних завдань. Воно значно полегшує і пришвидшує етап проектних робіт. Документи повинні бути узгоджені і підписані проектною організацією і перевіряючою особою (проект опалення багатоквартирного будинку, громадської будівлі проходить держекспертизу).
Тому важливо, щоб проектант мав не тільки досвід, але й дозвіл на проведення проектних робіт. Часто такі послуги надають компанії, які займаються монтажем опалювальних систем або продажем обладнання. Оптимальний варіант – замовити проект, комплектацію та монтаж в одній і тій же компанії. Тоді забудовник може убезпечити себе від не завжди прозорого розподілу відповідальності між інженером-розробником, монтажниками і продавцями. Крім того, при «комплексному замовленні» можна отримати пристойну знижку.

Процес замовлення проекту

Процес проектування йде, як правило, по одному і тому ж сценарію. Основні етапи:

 • Домовласник надає вихідні дані
  Зазвичай до них входять: план будинку (з розмірами і призначенням приміщень), план земельної ділянки, технічні умови щодо інженерних систем, технічне завдання.
 • Проектантом створюється ескізна схема
  Виконується експлікація приміщень. Розглядаються різні варіанти технічних рішень, визначаються параметри основного обладнання.
 • Проводяться необхідні розрахунки
  Виконуються тепловий, гідравлічний розрахунки, а також визначаються параметри обладнання.
 • На основі виконаних розрахунків і ескізного проекту розробляється техніко-економічне обґрунтування для системи
  Складаються попередні схеми, з замовником уточнюється технічне завдання, обговорюються деталі. Визначається остаточна вартість робіт.
 • Документи розглядаються в контролюючих органах
  Якщо необхідно, вносяться корективи, поки не будуть отримані всі погодження і висновки.
 • Складається детальна робоча документація і специфікація
 • Проект передається замовнику.

Скільки коштує проект опалення

Скільки коштує зробити проект опалення? Проектні організації пропонують забудовникам різні пакети послуг, від генерального проектування до розрахунку відповідних розділів – опалення, водопостачання, каналізації, пожежогасіння, кондиціонування.  Вибір проводиться в залежності від потреб замовника.
Ціна проекту може скласти значну сумму – до десяти відсотків від вартості всього опалення, проте він цього коштує. Ціна на проектування в середньому по Україні на 2018 рік складає:

 • опалення та кондиціонування – 1 долл/м.кв;
 • водопостачання та каналізація – 0,5 долл/м.кв.

Звичайно на значні об’єми проектні організації надають значні знижки. Як правило, при площі до 1000 м.кв можна розраховувати на знижку до 10%, 1000-3000 м.кв – 10-20%, від 3000 м.кв – по домовленності.

Проект на опалення, водопостачання, каналізацію, кондиціонування повинен передувати всим іншим роботам і повинен бути виконаний якісно. Він є запорукою правильного монтажу та, в кінцевому рахунку, комфортного, енергозберігаючого будинку.

Leave a Reply