Профілактика електричного котла

Електричний навісний котел Protherm Скат
Електричний навісний котел Protherm Скат

Рано чи пізно електричні котли починають втрачати свою потужність і продуктивність. Але витрата енергії при цьому не зменшується. Для того щоб теплова ефективність електричного котла могла перебувати на високому рівні довгі роки, потрібні своєчасні профілактичні роботи.

У першу чергу потрібно звертати увагу на нагрівальні елементи – ТЕНи, які мають властивість виходити з ладу в результаті утворення на них накипу. Накип можна з легкістю прибрати, якщо відразу використовувати спеціальні засоби, які вільно продаються в господарських магазинах. В іншому випадку можна використовувати й інший варіант – на 1 л води додати 1 чайну ложку лимонної кислоти. Отриманий розчин потрібно залити в опалювальну систему, включити котел на повну потужність і далі дати йому остигати до самого ранку. Все інше вважається справою техніки – всередину заливається свіжий розчин, який і буде служити основним теплоносієм протягом декількох років.

Але вищевказану проблему можна з легкістю вирішити, якщо своєчасно купити фільтр зворотного осмосу, який завдяки використанню спеціальної піліволоконной мембрани, здатної видавати на виході тільки дистильовану воду.

Для передачі тепла в електрокотлах он використовуються ТЕНи, теплоносій, труби і радіатори опалення. Якщо в будинку колись були встановлені вкінець застарілі чавунні радіатори опалення, що відрізняються великою водною ємністю і високим рівнем теплової інерції, то теплова ефективність навіть найпотужнішого трифазного електрокотла опиниться на найнижчому рівні. Саме тому після всіх вищевказаних профілактичних робіт вкрай рекомендується замінити всі чавунні радіатори на алюмінієві. Останні мають

Електрокотли ЕВАН С1
Електрокотли ЕВАН С1

низький рівень теплової інерції і водну ємність – навіть якщо ТЕНи будуть працювати на невеликої потужності, все одно – алюмінієве ребра виявиться гарячим. І як результат – обігрів житлових приміщень відбуватиметься з наростаючою швидкістю!

Особливий наголос потрібно зробити і на трубах опалення. Щоб вони передчасно не вийшли з ладу в результаті корозійних процесів, сталеві труби потрібно обов’язково замінити на пластикові аналоги, зроблені із зшитого поліетилену (PE-X) або поліпропілену. Укупі з алюмінієвими радіаторами, вся електрична обігрівальна система буде відрізнятися підвищеною продуктивністю. І зрозуміло, відрізнятися економічністю у витраті електричної енергії!

Leave a Reply