Ремонт і заміна батарей опалення своїми руками

Заміна батарей опалення
Заміна батарей опалення

Рано чи пізно навіть в новобудовах доводиться виконувати ремонт інженерного обладнання. Особливо це актуально для радіаторів, які часто приходять в непридатність через низьку якість виробу. Як проводиться заміна батарей опалення, і що для цього потрібно знати, розглянемо більш докладно.

Хто повинен займатися зміною батарей

Заміна батарей опалення в квартирі повинна виконуватися мешканцями самостійно, так як ЖЕКи проводять плановий ремонт тільки тієї сантехніки, яка знаходиться до ввідного в квартиру вентиля.

Природно, краще довірити таку роботу, як заміна радіаторів опалення в квартирі, кваліфікованому майстру. Наприклад, це може бути місцевий сантехнік чи фахівець зі сторони. Якщо ж у вас є навички в даній сфері, то можна заощадити і виконати роботу по заміні старих радіаторів самостійно, своїми руками. Для цього достатньо мати необхідний інструмент і придбати нові батареї.

Вибираємо батареї

Забезпечити рівномірний розподіл тепла і комфорт в приміщенні можна тільки при правильному розміщенні радіаторів і потрібній кількості секцій. При цьому для кожної кімнати повинні бути дотримані свої параметри установки батареї опалення. В ідеалі слід проконсультуватися з фахівцем, який розрахує, скільки саме секцій необхідно придбати в кожну кімнату.

Батареї центрального опалення класифікують наступним чином:

 • Чавунні батареї – класичний варіант радіаторів, який відрізняється тривалим періодом експлуатації. Проте вигляд таких приладів не завжди гармонує з інтер’єром приміщення. Крім того, вони відрізняються високою масою, що ускладнює їх монтаж.
 • Сталеві – ці радіатори користуються великою популярністю не тільки завдяки гарній тепловіддачі, але також з причини доступною вартості. Такий тип батарей представлений в декількох типорозмірах.
 • Алюмінієві секційні радіатори – такий різновид батарей користується невисоким попитом, так як їх вартість знаходиться на рівні між сталевими і чавунними виробами, а якість багато в чому залежить від вихідної сировини.
 • Біметалеві секційні радіатори – відносно новий продукт на ринку опалювального обладнання. Існують повнобіметалеві вироби та напівбіметалеві. З назви зрозуміло, що перший різновид приладів має весь внутрішній каркас із сталі. У такій батареї опалення закладена висока стійкість до корозії, тому і ціна виробу вище, ніж напівбіметалеві конструкції.

Всі види батарей мають як переваги, так і недоліки. Про них необхідно знати тому, хто збирається встановлювати нові або змінювати старі опалювальні пристрої.

Заміна радіаторів опалення з газозварюванням відео

Процес заміни

Заміна опалювальних приладів здійснюється наступним чином:

 1. Демонтується стара конструкція.
 2. Встановлюється новий радіатор. Якщо монтаж виконується на зварюванні, то буде достатньо двох кріплень. Якщо ж з використанням фітингів і пропіленових конструкцій, то кількість кріплень має бути мінімум 3-4.
 3. Визначається місце, де пластик буде з’єднуватися із стояком.
 4. Здійснюється нарізка різьблення на стояках системи опалення. Виконується різьбове з’єднання необхідних елементів.
 5. Перевіряється герметичність з’єднання шляхом подачі води в систему опалення.
 6. Оцінюється якість виконаної роботи.

Ремонт радіаторів

Ремонт батарей опалення, як правило, полягає в їх чищенні. Такі роботи можна класифікувати на два види:

 1. Безконтактна чистка – використовується пульверизатор, в який заливається мильний розчин, і під напором води забирається бруд усередині радіатора.
 2. Контактна чистка – виріб протирається щіткою з довгою ручкою, а також вологою або сухою ганчіркою з використанням спеціальних засобів по догляду.

Багато фахівців схиляються до думки, що основною причиною, по якій необхідний ремонт або заміна батарей опалення, є те, що після закінчення опалювального періоду з системи зливається вода. Постійні подібні дії призводять до руйнування металу.

Щоб вирішити дану проблему, необхідно після опалювального сезону закрити вентилі на прямий підводці батареї центрального опалення і відкрити відвідників повітря. В результаті подібних дій радіатор залишається наповненим водою, а зайвий тиск моментально зтравиться за допомогою розповітрювача.

Перед початком опалювального сезону вентилі попередньо відкриваються, а розповітрювач закривається. Виконуючи такі нескладні дії, можна істотно продовжити термін експлуатації і відтягнути ремонт радіаторів опалення.

Фарбування радіаторів

Заміна батарей – це крайній захід, який застосовується в тому випадку, коли старі радіатори прийшли в повну непридатність, і іншого виходу немає. Але іноді можна обійтися просто ремонтом, зварюванням або, що ще простіше, фарбуванням.

Сьогодні виробники пропонують багато різновидів систем опалення. При цьому вони постійно працюють над

Фарбування чавунних радіаторів
Фарбування чавунних радіаторів

створенням моделей, в яких знайшли відображення найсучасніші технологічні рішення. Іншими словами – якість і експлуатаційні можливості продукції значно поліпшуються, а їх установка та ремонт стають все простіше.

Ні для кого не секрет, що за батареєю необхідний догляд, тим більше, коли вона стара. Якщо в квартирі встановлені чавунні радіатори, то періодично доведеться займатися їх фарбуванням. Для таких цілей необхідно придбати фарбу, до складу якої входить спеціальний компонент. Він дозволяє матеріалу витримувати високу температуру і при цьому зберігати свій колір.

Приміщення, де розташовуються батареї центрального опалення, повинні бути оснащені якісною системою провітрювання. А під час фарбування бажано використовувати засоби захисту – окуляри і рукавички.

Біметалеві або алюмінієві радіатори не варто покривати фарбою, яка може знизити їх тепловіддачу. Крім цього, не рекомендується закривати дану систему опалення різними екранами або навішувати на батареї пористий зволожувач.

Висновок

Заміна батарей опалення в квартирі із залученням майстрів дуже часто є спірним моментом через високу вартість подібних послуг. Тому, можливо, варто задуматися про те, щоб виконати монтаж власними силами, своїми руками. Адже, як відомо, нічого неможливого немає. Головне – це мати деякі знання і навички.

Leave a Reply