Рушникосушка: питання по підключенню (Част. 4)

Продовження… Частина 3 тут

В цій статі зібрані найбільш часті питання, які виникають у власників будинків і квартир при підключенні рушникосушок.

Сантехнік каже, що рушникосушка запрацює, як тільки вселяться всі мешканці або як тільки включать на повну потужність насос. Чи це правда?

Ні, неправда. Правильно підключений прилад має температуру, рівну температурі стояка мінус 1-5 °C.  Він працює завжди.
Неправильно підключена сушарка або відразу не працює, або працює в залежності від часу доби, або перестає гріти через місяці-роки при змінах, ніяк не залежать від власника. Наприклад, через падіння температури теплоносія або зменшення швидкості циркуляції.
Буває, що неграмотно підключений прилад прогрівається тільки при інтенсивному водорозборі, коли зростає перепад тисків між відводами. Звідси популярне виправдання: «Ну так мешканців мало, коли все в’їдуть – тоді і почне працювати!». Але в справній системі гарячого водопостачання завжди працює рециркуляція – безперервний цілодобовий рух і підігрів води в стояку. Це не залежить від наявності мешканців і часу доби.
Стояк гарячий? Якщо так – нагрівач також повинен бути гарячим!

Від стояка до рушникосушки планується п’ять поворотів, чи буде прилад працювати?

Швидкість руху води в контурі рушникосушки досить мала, тому повороти підвідних труб не надають помітного впливу на роботу приладу.

Який вибрати матеріал для труб подачі і зворотньої?

У порядку зменшення якості і довговічності:

  • Мідна (SANCO та інші )
  • Нержавіюча під прес (наприклад, Valtec VT.INOX-PRESS)
  • Із зшитого поліетилену (TECE, REHAU, VALTEC, KAN)
  • Труба з армованого поліпропілену : Ekoplastik, FV-Plast, Baenninger, Aquatherm або Wefatherm).

Прилад не працює, а все вже закладено плиткою. Хочу поставити на нього насос – який?

Насос – Grundfos UP 15-14, Wilo Star-Z Nova або іншого виробника. Також потрібен накладний термостат. Рекомендується додати захист від сухого ходу, наприклад – термодатчик на стояк. Як тільки стає зрозуміло, що прилад охолонув нижче 30-40 ° C, то пора включати насос.

Які водорозетки використовувати для підключення рушникосушки: 1/2 або 3/4?

Для схем, що працюють тільки на природній циркуляції – тобто без звуження і / або зсуву байпаса – бажано використовувати водорозетки ¾ і виключити ексцентрики, замінивши їх на подовжені ніпелі або бочечки ¾. Це зажадає особливої ​​ретельності установки, щоб міжцентрова відстань точно співпадала з виходами рушникосушки.

«Американки» для підключення труб до стояка та сушилки: які вибрати?

З боку відводів стояка можна використовувати кульові крани відразу з вбудованим напівзгоном («американкою»). З трубами їх слід з’єднувати комбінованими муфтами з внутрішнім різьбленням (для ППР). Якщо вже встановлений звичайний кульовий кран, то потрібно використовувати перехід з повністю латунної конусної «американки» і ППР-муфти з різьбленням.
Категорично не рекомендується використання так званих «комбінованих американок», у яких одна половина з пластика, а друга – з латуні.

Американки та крани для рушникосушок.

При підключенні до системи гарячого водопостачання такі «американки» постійно течуть, так як через підвищений коефіцієнт теплового розширення пластикової частини плоска прокладка між нею і відповідною частиною циклічно стискається при коливаннях температури і стає тоншою, після чого починає протікати. Особливо часто це відбувається після відключення гарячої води, тобто після зменшення температури всього стояка і після завершення температурних деформацій. Підтягування накидної гайки або не допомагає взагалі, або допомагає на нетривалий час.

Чому мій нагрівач працює, схема підключення якого вказана в цій статті як неробоча?

Відхилення від рекомендованих вище схем необов’язково миттєво припиняє роботу рушникосушки. Наприклад, якщо виконано бокове підключення з завуженим байпасом і нижньою подачею в стояку, то прилад може бути гарячим, якщо в стояку велика швидкість циркуляції або критично звужений байпас.

Моя рушникосушка не працює, а все вже закладено плиткою. Хочу поставити замість нього електричний – який?

Електричні рушникосушки потужністю до 250 Вт, швидше за все, не зможуть забезпечити повноцінний обігрів в ванній кімнаті, але цілком впораються з сушінням білизни. А ось більш потужні моделі (від 300 Вт) ефективно справляються з обома завданнями одночасно.

Leave a Reply