Рушникосушка: помилки при підключенні (Част. 3)

Продовження… Частина 2 тут

Розглянемо основні помилки при підключенні приладів:

Рушникосушка знаходиться нижче нижнього відведення

Підключений з подібним порушенням прилад працює, поки не перевищена певна різниця висот «нижній відвід – низ рушникосушки», тоді циркуляція зупиняється.

Неправильне підключення рушникосушки.Небажано опускати прилад нижче відводів з двох причин:

  • Охолодити і опустилася вниз вода виявляється в пастці, утвореній нижньою частиною приладу і трубою (застійна зона – від низу рушникосушки до нижнього відведення) і погано виштовхується назад в стояк, так як на неї тисне легша гаряча вода.
  • В одержані «ямах» з труб буде накопичуватися бруд з стояка. Надалі можна отримати забиту трубу, а також подшламову корозію, якщо брудозбірник буде на ділянці труби з металу.

 

Верхня труба утворює підйом (вище пунктирної лінії на ілюстраціях), в якому стоїть повітря

Неправильно підключена рушникосушка.

Циркуляція в приладі зупиняється. Теоретично можлива експлуатація при наявності в самій верхній точці труби автоматичного спускного клапана для повітря (втім, вони регулярно протікають) або крана Маєвського.

Бокове підключення зі зміщеним, звуженим  байпасом при нижній подачі

Неправильно підключена рушникорсушарка зі зміщеним, звуженим байпасом.

Працездатність бокового підключення при зміщеному або звуженому байпасі і нижньої подачі залежить від швидкості циркуляції в стояку.
При малій або звичайній швидкості циркуляції прилад не працює, так як в нижньому відводі через зсув / звуження байпаса тиск більше, ніж у верхньому. Циркуляційний насос прагне подати воду через нижній відвід, а «гравітаційний насос» всередині приладу прагне опустити прохолоджується в полотенцесушителе воду вниз. Взаємно протилежні потоки гальмують один одного, і циркуляція зупиняється.
Якщо стояк ще не понівечений сусідами, а в підвалі стоїть потужний циркуляційний насос, то буває, що насос перемагає, і в приладі запускається кругова циркуляція. По лівому колектору гаряча вода піднімається вгору, по правому остигає вода опускається вниз, поступово змішуючись з гарячою в лівому колекторі через горизонтальні перемички. Однак варто кому-небудь поставити, наприклад, кульовий кран на байпас або підключити до стояка заборонену теплу підлогу – швидкість циркуляції може впасти настільки, що рушникосушка перестане працювати. Або буде працювати нестабільно – в залежності від часу доби і водорозбору з стояка.
Діагональне підключення в даній ситуації нічим не краще бічного.

Прокладка труб в стяжці підлоги

Неправильно підключена рушникорсушарка з трубами в стяжці.

Одна з поширених помилок – адже так заманливо провести труби в стяжці підлоги без стомлюючого штробления стін …
Підключений з подібним порушенням прилад може працювати тільки при дуже хорошій швидкості циркуляції в стояку. Але, як правило, таке підключення непрацездатних, тому що циркуляційного напору спочатку потрібно підняти воду з ями вгору в прилад, а потім охолодити і важчу воду з тієї ж ями підняти вгору до відведення стояка.
Також в одержані ямах буде накопичуватися бруд з стояка. Надалі при низьку якість води можна отримати забиті шламом труби.

Далі буде… Част. 4

Leave a Reply