Що таке водяні конвектори опалення

Водяний конвектор опалення
Водяний конвектор опалення

Сучасні варіанти опалення популярні серед великого числа приватних забудовників. І справа тут не тільки в тому, що ці способи ефективніше традиційних. Просто вони дають можливість створити системи, які дешевше, ефективніше колишніх і мають більш привабливий зовнішній вигляд. При цьому на ринку опалювального обладнання все частіше з’являються прилади, значно відрізняються від традиційних. Не будемо перераховувати їх усі, а от з водяними конвекторами опалення познайомимося обов’язково.

Для чого потрібні водяні конвектори?

Які функції покладаються на ці опалювальні прилади?

 1. Основна – це, звичайно, створення всередині приміщень комфортних умов проживання.
 2. Друга – максимальне відсікання потоків холодного повітря, що виходять від вікон.
 3. Третя – створення умов для ефективного і рівномірного розподілу тепла по всьому об’єму приміщень.
 4. Четверта – протистояння процесам конденсації вологи на склінні будинку.

Якщо ви розглянете конструкцію конвектора, то побачите, що це не радіатор, причому різниця між цими приладами принципова. Але почнемо ні з конструкції, а з визначення, що таке конвекція.

Конвекція – це процес поширення по повітрю тепла, що виходить від опалювального приладу. Тепле повітря від радіатора за законами фізики піднімається вгору, де змішується з холодним, охолоджується і опускається знову до радіаторів. Після чого процес повторюється, а простір кімнати при цьому підтримується в певному температурному режимі. Відбувається обмін повітряних мас, і процес стійкий, поки працює система опалення.

Однак при цьому перепад температур повітря у верхній і нижній частинах приміщення досить великий. Інженери та конструктори намагалися створити удосконалений прилад, який дозволив би знизити цю різницю. Їх старання призвели до появи конвектора водяного опалення.

Переваги водяних конвекторів

 • Чудовий і вишуканий дизайн. Маючи невеликі розміри і чудові форми, ці конвектори можуть бути використані в будівлях будь-якого призначення.
 • Простота обслуговування і монтажу. При цьому конструкція опалювального пристрою дуже зрозуміла і компактна, а ціна нижча, ніж у традиційних радіаторів.
 • Нагрівання приміщення відбувається рівномірно. Для цього достатньо невеликої кількості теплоносія, що дозволяє економити. За допомогою об’єднаних конвекторів можна створити добре працюючу схему, що забезпечує теплом весь будинок, до того ж рівномірно.
 • Різниця температур поблизу підлоги і стелі становить всього 1-2 градуси. При звичайному радіаторному опаленні цей показник доходить до 7 градусів Цельсія.
 • Виробники постачають водяні конвектори спеціальними терморегуляторами і датчиками тепла, за допомогою яких можна налагодити ефективну роботу приладів. При цьому максимальний нагрів доходить до + 90С, але така температура застосовується рідко – в кімнатах достатньо і + 40С.
 • Об такий прилад не можна обпектися, тому він безпечний для дітей. І в цілому він володіє високим показником пожежної безпеки.

Класифікація конвекторів

Існує кілька показників, за якими класифікують водяні конвектори:

 1. По-перше, це розміри, а точніше, висота приладу.
 2. По-друге, потужність, яка багато в чому залежить від розмірів.
 3. По-третє, конструктивне виконання.
 4. По-четверте, спосіб управління і використання додаткових контрольних і регулюючих приладів.
 5. По-п’яте, процес використовуваної конвекції, який ділиться на тири.
 6. По-шосте, спосіб розташування і кріплення всередині кімнат.

Розглянемо деякі розділи класифікації, які, на наш погляд, є найбільш важливими. І почнемо з конвекції.

Сучасний ринок обладнання для опалення пропонує водяні конвектори з природною і примусовою циркуляцією повітря. Перші класифікують як КВЕ, а другі – під маркою КВП. У першому випадку повітряні потоки під дією фізичних законів самі проходять через нагрівальні прилади опалення, тобто відбувається природна циркуляція.

Другий клас – це конвектори, в конструкцію яких вбудовані вентилятори. За допомогою цих агрегатів збільшується обсяг повітряних мас, що проходять через опалювальний пристрій. А за рахунок цього підвищується ефективність роботи всієї системи в цілому. Вентилятори працюють від напруги в 12 вольт, яке гарантує необхідну безпеку при експлуатації.

Тепер перейдемо до поділу приладів по конструктивному виконанню. І тут виділяють всього 3 їх виду.

Настінні конвектори

Цей вид водяних конвекторів відрізняється невеликою вагою, тому його можна встановлювати на будь-які огороджувальні конструкції. Навіть невелика і тонка перегородка з одношарового гіпсокартонного листа спокійно витримає подібне навантаження.

Стінові прилади досить компактні, але будучи встановленими під вікнами, вони не поступляться ні одному виду опалювальних батарей – настільки потужний цей агрегат. І все через швидкість руху теплоносія.

Зазвичай конструкція настінних моделей додатково обладнується спеціальними ребрами, які збільшують тепловіддачу приладу.

Підлогові моделі

Відмінною рисою цих моделей є спосіб кріплення. Їх не навішують на стіни або інші елементи будівлі, а встановлюють на підлозі в будь-якому місці – найчастіше під віконними прорізами або близько вхідних дверей.

За зовнішнім виглядом вони практично нічим не відрізняються від настінних. Ті ж компактні розміри, та ж оригінальна форма і величезна потужність тепловіддачі при використанні невеликої кількості теплоносія. Єдина відмінність – це спосіб установки і кріплення. Підлогові моделі розташовують на спеціальних підставках, а настінні навішують на кронштейни.

Увага! Не можна закривати прилади опалення меблями або іншими громіздкими предметами. Через це різко знижується ефективність роботи системи і тепловіддача приладів.

Вбудовувані конвектори

Це сучасний підхід до вирішення відразу двох питань – опалення та дизайну. Щоб встановити такі прилади, доведеться провести ряд будівельних робіт, спрямованих на приховування агрегатів з виду. Для цього

Внутрипідлоговий конвектор опалення
Внутрипідлоговий конвектор опалення

потрібно спорудити в підлозі спеціальні канали або влаштувати під вікнами невеликі ніші. В обох випадках конвектори виявляться утопленими в приготованих конструкціях.

Використовуючи правильний розрахунок потужності, необхідної для обігріву як невеликих, так і величезних просторів, можна створити систему, ефективно працюючу в будь-яких умовах. Наприклад, можна таким чином опалювати басейни або спортивні зали.

Але є ще одне важливе питання – як правильно вибрати водяний конвектор опалення?

Критерії вибору приладу

На що необхідно звернути увагу при виборі?

 1. У першу чергу розглядається показник потужності. Він стандартний для всіх видів опалювальних приладів і становить 1 кіловат на 10 квадратних метрів площі при висоті стель не вище трьох метрів. Але потрібно додати ще 0,2 кіловата на кожне вікно в кімнаті. Причому це не стосується суцільного скління, коли розрахунок проводиться по-іншому.
 2. Якщо ви вибрали конвектор марки КВП, тобто з вентилятором, необхідно передбачити схему приєднання приладу до мережі змінного струму, а також місце установки понижувального трансформатора. Радимо під трансформатор підготувати окреме місце, але недалеко від конвектора.
 3. Зверніть увагу на висоту пристрою. Якщо ви вирішили встановити його в підлоговий канал, то доведеться співвідносити габарити з розмірами ніші. Стандартний показник при цьому дорівнює 30 сантиметрам. Має значення і матеріал, з якого виготовлений короб конвектора. Якщо це підлогова модель, то корпус повинен складатися з антикорозійних і міцних сплавів.
 4. Тиск теплоносія, яке ці проділи повинні витримувати. Робоче – до 16 атмосфер, обпресувальний – до 25. Максимальна температура теплоносія, яку може витримати водяний конвектор – 130С, але при цьому температура корпусу не повинна бути вище + 60С.
 5. Кількість труб в теплообміннику може бути від 4 до 6. Чим їх більше, тим вище потужність. До речі, потужність залежить від типу пристрою і виробника, але в середньому становить 100-200 кіловат.
 6. Об’єм води в кожному конвекторе також залежить від розмірів і кількості труб і знаходиться в межах 0,7-1,9 літрів. До речі, відповідний витрата води – 90-170 літрів на годину.
 7. І останнє – це вага пристрою. Тут вибір теж великий, але є й межі – 14-21 кг.

Конструкція водяного конвектора

Це досить простий прилад, який складається з кожуха і теплообмінника, що є серцем конвектора. Теплообмінник – це кілька мідних трубок, по яких рухається теплоносій. На трубках встановлені і закріплені алюмінієві ребра, що збільшують площу тепловіддачі. На її ефективність впливає відстань між ребрами – воно має бути не надто великим, і не дуже маленьким. Кількість ребер теж має значення, але відстань між ними важливіше.

Вбудовані моделі забезпечуються додатковими декоративними решітками, які приховують прилад від очей. Важливо правильно підібрати ґрати – вона повинна мати більшу площу отворів або щілин, щоб не закривати вихідний потік теплого повітря. Обов’язковий елемент – це клапан, який регулює подачу теплоносія і безпосередньо пов’язаний з термостатом. Плюс установка повітрявідводчика. В один кожух можуть поміститися 2 або 3 теплообмінника, так що можна регулювати потужність приладу.

Всі елементи водяних конвекторів виготовляються з металів з високим показником тепловіддачі, щоб зменшити час нагрівання приладу і підвищити ефективність його роботи. Додамо, що всі водяні установки мають дві схеми підключення – бічну і торцеву.

Висновок по темі

Нові способи обігріву приміщень швидко входять у життя. І справа тут у тому, що економічна сторона питання стала останнім часом основною при експлуатації інженерних мереж і будинку в цілому. І якщо з’являються прилади, за допомогою яких можна зекономити сімейний бюджет, то чому б ними не скористатися. Водяні конвектори відносяться саме до цієї категорії.

Leave a Reply