Види і типи конвекторів опалення

Конвектор опалення
Конвектор опалення

Конвектор – доступний багатьом прилад, за допомогою якого з легкістю можна створити найбільш комфортну температуру в приміщення. Масовим використання конвекторів стало відносно недавно. Але навіть за такий короткий період експлуатації конвектор заслужив репутацію надійного приладу. На сьогоднішній день існує досить велика кількість різних типів конвекторів – стельовий, підлоговий конвектор опалення, з різних матеріалів. Розглянемо, як вони влаштовані і як працюють.

З чого складається конвектор

Насправді, в роботі конвектора немає нічого складного або незрозумілого. Як відомо, гаряче повітря в приміщенні завжди піднімається вгору. Відповідно – холодний знаходиться ближче до підлоги. Конвектори для центрального опалення являють собою відкриті для проникнення повітря прилади з дуже гарячим нагрівальним елементом. Повітря, стикаючись з даними джерелом тепла, досить швидко нагрівається і піднімається вгору. У свою чергу, остиглий повітря знову опускається в нижню частину кімнати – і знову піднімається, нагрітий конвектором. Таким чином, відбувається природна циркуляція гарячого і холодного повітря в приміщенні.

У деяких випадках конвектор оснащений спеціальним захисним екраном, який дозволяє задати потоку теплого повітря певний напрямок.

Окремі моделі конвекторів оснащені спеціальним вентилятором. Конвектори опалення з вентилятором з його допомогою значно прискорюють циркуляцію повітря в приміщенні. І прогрів його, відповідно, також.

Класифікація конвекторів

Як і будь-який інший опалювальний прилад, типи конвекторів опалення класифікуються з урахуванням різних їх характеристик. Зокрема, є кілька основних класифікацій даного приладу:

 • за типом монтажу конвертори опалення бувають – підлогові, настінні (горизонтальні і вертикальні), стельові, що вбудовуються;
 • за принципом нагріву – водяні, газові, електричні (і окремо інфрачервоні конвектори опалення);
 • за принципом циркуляції сходу – з природною і примусовою циркуляцією.

Розглянемо більш детально кожен з типів.

 

Підлогові, настінні і вбудовані конвектори

Підлогові види конвекторів опалення – вельми зручне рішення. Перевага – в мобільності. Адже при необхідності ви зможете перемістити прилад в будь-яку іншу кімнату. А ось недоліком можна назвати шнур електроживлення. Без підключення до мережі конвектор працювати не зможе – а в деяких випадках шнур може стати явним незручністю (особливо, якщо в будинку маленька дитина).

Найбільш поширеними є конвектори опалення настінні.

Їх перевага – в невеликій товщині. Такий конвектор можна встановити під вікном – це створить надійний захист від проникнення в приміщення холодного повітря. Настінні конвектори відрізняються привабливим дизайном – вони практично непомітні і не псують загальний вигляд приміщення.

Вбудовуються плінтусні конвектори опалення є ідеальним рішенням для великих приміщень. У них не вигідно встановлювати настінні конвектори, оскільки вони просто не можуть прогріти досить велику площу.

Переваги вбудовуваних конвекторів в тому, що їх можна прокласти в підлогу в будь-якому районі кімнати – і тоді вони зможуть впоратися з опаленням приміщення.

Єдина незручність – планування такої опалювальної системи проводиться ще в процесі побудови будівлі. Адже в підлозі повинні бути спеціально підготовлені ніші для конвекторів, а також канали, в яких буде прокладений трубопровід, що подає гарячий теплоносій. Зовні ж вбудовані мідні конвектори опалення будуть виглядати просто як красива решітка в підлозі, крізь прути якої в приміщення піднімається нагріте повітря.

Для того щоб прискорити прогрів великого приміщення вбудованим конвектором, нерідко використовують пристрій, оснащений потужним вентилятором. З його допомогою циркуляція повітря здійснюється значно швидше.

Прекрасним рішенням для будинку є досить невеликі вбудовуються сталеві конвектори опалення. Вони з легкістю монтуються під плінтус, в корпус вбудованих меблів. Зрозуміло, цей варіант підходить винятково для електроконвекторів.

 

Водяні, газові та електричні конвектори

Водяні конвектори опалення мідно-алюмінієві або з інших матеріалів – прекрасна альтернатива звичним багатьом радіаторів. По суті, саме конвектори сьогодні є частиною більшості водяних опалювальних систем. Гарячий теплоносій циркулює в трубі, яка є основою конвектора, нагріваючи пластини і повітря між ними.

Система, оснащена газовими конвекторами, є найбільш економічною. Причиною тому служить досить низька вартість даного типу палива. Однак, з іншого боку, така система є також найменш безпечною, тому її вкрай рідко використовують для опалювання житлових будинків.

Електроконвектори – найбільш простий і швидкий спосіб налагодити роботу опалення в будинку. Адже для їх функціонування не потрібно тривалого прокладання труб, підбору опалювального котла або отримання численних дозволів.

Використання електроконвекторів допустимо в будь-якому будинку – головне, щоб був доступ до електромережі.

Але, незважаючи на всю простоту використання, експлуатація конвекторів даного типу передбачає суворе дотримання заходів безпеки. І про них не слід забувати. Такі керамічні конвектори опалення можуть стати прекрасним рішенням для невеликого дачного будинку, куди ви будете навідуватися не так часто. Однак, використовуючи їх постійно для опалення житлового будинку, будьте готові до отримання великих рахунків за електроенергію. У цю ж категорію можна віднести і ик конвектори опалення.

Різноманітність конвекторів на сучасному ринку допоможе створити тепло і затишок у кожному домі. Головне – бути максимально уважними при виборі тієї або іншої моделі.

 

Конвектори з примусовою циркуляцією повітря

По суті, це звичайні сталеві, алюмінієві або біметалічні конвектори опалення, які доповнені досить потужним вентилятором. Є два основних призначення даного елемента в конвекторе:

 • більш активна циркуляція повітря – тепле повітря значно швидше піднімається від конвектора, відповідно – приміщення швидше прогріваються;
 • охолодження нагрівального елементу – вентилятор в даному випадку виступає своєрідним захистом від перегріву. А це здатне значно збільшити термін експлуатації конвектора.

  Електроконвектор опалення
  Електроконвектор опалення

Яскравий приклад конвектора з вентилятором можна побачити практично в кожному сучасному супермаркеті. Мало хто звертає увагу на невеликі ажурні решітки по периметру залу. А між тим, від них піднімається потужний струмінь нагрітого повітря, який і обігріває приміщення.

Зрозуміло, вентилятор конвектора вимагає підключення до мережі електроживлення. Однак він споживає досить невелику кількість електроенергії, так що відчутних витрат ви не побачите. Зате результат буде помітний.

 

Загальні характеристики

Є деякі параметри, які є обов’язковими для всіх типів конвекторів. До них відносяться:

 • терморегулятори – електронний, програмований або механічний регулятор температури неодмінно знаходиться на кожному сучасному конвекторе. Основне завдання даного елемента – дозволити вам встановити ту ступінь нагрівання повітря, яка буде максимально комфортною.
 • електронний датчик – простий і зручний елемент, який значною мірою підвищує безпеку використання конвектора. Зокрема, всі конвектори опалення алюмінієві, сталеві, біметалеві – оснащені датчиком перегріву, – тобто, в момент, коли буде досягнута робоча температура конвектора, автоматично відключається подача палива (газу або електроенергії) припиняється циркуляція теплоносія. Після охолодження робота приладу також автоматично відновлюється. Крім того, окремі моделі електроконвекторів мають також датчик перекидання. Тобто, прилад перестане працювати, якщо його упустили.
 • екран (повітряна заслінка) – вона може бути стаціонарним або мобільним і дозволяє коригувати напрямок потоку нагрітого повітря.

Leave a Reply