Терморегулятор для радіатора: економія до 20% на опаленні

Терморегулятор для радіатора – що це?

Терморегулятор для радіатора – це пристрій для автоматичного керування температурою в приміщенні. Часто такі прилади називають радіаторний термостат, радіаторний терморегулятор, термостатична головка, термоголовка.

Тепло від сонячного світла, працюючих електроприладів, людей підвищує температуру в приміщенні. Терморегулятор реагує на підвищення температури і автоматично зменшує подачу теплоносія в радіатор опалення. В результаті чого він віддає менше тепла. Коли зайшло сонце, пішли гості і електроприлади не працюють приплив тепла зменшується. Регулятор температури збільшує подачу теплоносія в радіатор і він нагрівається.

Электронна термоголовка ДАНФОСС.
Электронна термоголовка ДАНФОСС

Радіаторний терморегулятор дозволяє вам встановлювати і підтримувати потрібну температуру повітря в приміщенні. Завляки таким пристроям можна налаштувати оптимальну температуру для кожної окремої кімнати. Кожен зайвий градус температури вище необхідного призводить до збільшення споживання єнергоносія приблизно на 5-7%. Використання термоголовки з термостатичним вентилем дозволяє уникнути зайвої витрати тепла і досягти економії від 20 до 60% (в залежності від типу терморегулятора).

Установка термостатів є обов’язковою вимогою більшості сучасних будівельних норм европейських країн. В Україні обов’язковий їх монтаж в нових та реконструюємих будинках.   Він може встановлюватися як в квартирах з центральним опаленням, так і в котеджах з індивідуальною системою обігріву, а також в будь-яких інших приміщеннях.

Сучасні радіаторні терморегулятори мають ергономічний дизайн, привабливий зовнішній вигляд, малогабаритні, не потребують частого обслуговування, довговічні і не вимогливі до догляду. Вони мають зручну настройку і легкі в управлінні. Вам не буде потрібно замінювати будь-які деталі, фільтри або здійснювати будь-яку іншу експлуатаційну підтримку пристрою.

Терморегулятор коригує тепловіддачу опалювальних приладів без використання електричної або іншої зовнішньої енергії.

Чим не є терморегулятор для радіатора

Радіаторний терморегулятор не є обігрівачем – це прилад, який регулює подачу тепла в приміщення через радіатор чи конвектор для забезпечення максимального комфорту. Його робота безпосередньо залежить від подачі гарячої води в системі опалення. Просто за допомогою тільки терморегулятора неможливо підтримувати бажану температуру в приміщенні.

Як влаштований термостат

Терморегуляторт складається з двох основних частин:

 • термостатичний клапан (вентиль)
 • термоголовка

Клапан є виконавчим механізмом термостата і регулює подачу теплоносія в радіатор. Випускаються прямі і кутові клапани діаметром 3/8, 1/2, 3/4 і 1 дюйм. Є моделі для однотрубних і двотрубних систем опалення

Термостатичний рідинний елемент складається з:

 • сильфона, заповненого спеціальною рідиною і який розширюється або стискається в залежності від температури навколишнього повітря;
 • штока сильфона, який регулює становище поршня клапана;
 • регулювальної ручки за допомогою якої здійснюється настройка термостата на бажану температуру.

Чутливий елемент термостата – сильфон – змінює свій обсяг в залежності від температури повітря навколо головки. Тим самим він стискається або розширюється сильфон, який, в свою чергу, змінює положення штока вентиля. При підвищенні температури за рахунок збільшення обсягу термобаллона відбувається висування штока і зменшення подачі теплоносія в радіатор. При зниженні температури відбувається зворотний процес, шток втягується і збільшується подача теплоносія.

Терморегулятор в розрізі.
Терморегулятор в розрізі

Як користуватися терморегулятором

 1. Шкала терморегулятора поділена з вказаними цифрами. Кожній цифрі відповідає орієнтовна температура. 1 – мінімальна температура (захист від замерзання).
  Все, що потрібно зробити користувачу – виставити на термоголовці бажану температуру. Після цього термостат буде самостійно підтримувати задану температуру в приміщенні, відкриваючи або закриваючи потік гарячої води через опалювальний прилад.
  Можна встановити проміжне значення температури. На кожному радіаторному терморегуляторі можна встановити свою темпеартуру і таким чином  в кожній кімнаті буде підтримуватись комфортна температура незалежно від температури в інших приміщеннях.
 2. Рекомендується у нічний час доби знижувати температуру в приміщенні. Крім економії енергії та грошей, знижена температура в спальні сприяє здоровому сну. Для автоматичного почасового регулювання найкраще  встановити програмований терморегулятор.
  При тривалій відсутності в квартирі або котеджі терморегулятори дозволяють перекрити опалення і підтримувати температуру на мінімальному рівні. Для цього потрібно встановити терморегулятор в позицію 1 (захист від замерзання).
 3. При провітрюванні приміщення слід перемикати терморегулятор в положення 1. Це запобігає різкому збільшенню подачі теплоносія в радіатор на час провітрення кімнати . Провітрювати краще максимально відкривши вікно, а не через невелику щілину в кватирці. На нових моделях єлектронних терморегудяторів присутня функція “Відкрите вікно”, яка самостійно визначає що кімната провітрюється.
 4. Не варто загороджувати, накривати термостат або ховати його за екраном, шторою і т.п. Це заважає коректній роботі термочутливого датчика. Якщо інтер’єр приміщення не дозволяє користуватися стандартним термостатом, можна використовувати термостат з виносним датчиком, який може бути закріплений на деякому віддаленні від термостатичного вентиля.

Всі ці нехитрі дії, за даними виробників, допоможуть економити до 20%, а для программаторів навіть до 60%.

На відео встановлення на стальний радіатор клапанів подачі та обратки, а також рідинної термоголовки DANFOSS.

Звичайний ручний радіаторний  клапан і тим більше кульовий кран не дають можливості ефективно знизити свої платежі!

Масове введення приладів регулювання та обліку тепла і електрики є одним з основних кроків до енергозбереження. Сучасні енергозберігаючі технології заощаджують сімейний бюджет, сприяють зниженню викидів.

Установка радіаторних терморегуляторів дозволяє використовувати “безкоштовне” тепло, яке надходить від працюючих побутових приладів, сонячного світла, людей. При надходженні тепла від додаткового джерела теплової енергії терморегулятор автоматично перекриває опалювальну батарею.

Leave a Reply