Трубна ізоляція Armacell і K-FLEX

Застосовувати чи не застосовувати трубну теплоізоляцію з гарячим або холодним теплоносієм? Дискутувати не варто. Це питання конденсації вологи і співвідношення перепаду температур на поверхні труб, температури в приміщенні, енергозбереження та довговічності, вартості володіння та ремонтопридатності, ризиків, що виникають від пошкоджень та аварій через корозію матеріалів.

Трубна ізоляція.

Теплоізолюючі вироби зі штучного каучуку, спіненого поліетилену та пінополістиролу  сьогодні повністю вирішують технічні завдання та покращують економічні аспекти експлуатації систем різного призначення. Від тепло- та водопостачання до холодильної техніки і систем кондиціонування. Короткий огляд ринку трубної ізоляції на прикладі популярних в Україні брендів Armacell і K-FLEX.

Навіщо, чим і як виконувати теплоізоляцію труб?

Крім зниження теплових втрат самого теплоносія, що передається по трубах, необхідність в теплоізоляції труб має ряд додаткових аспектів. Перепад температур на поверхні труб і на поверхні оточуючих їх конструкцій призводять до випадання конденсату. Причому, це відноситься і до холодних труб, і до гарячих.

У першому випадку водяний конденсат випадає на поверхні труб і переохолоджених конструкцій, що їх тримають. Це неминуче викликає їх корозію. У разі застосування металевих труб без зовнішнього ізолювання їх доводиться міняти значно частіше, зростають ризики аварій і збитків через прорив труб. Однак навіть якщо застосовуються труби з корозієстійких матеріалів (наприклад – з полімерів), то все одно є металеві деталі, що знаходяться в безпосередній близькості або в контакті з холодною трубою. На їх поверхні буде накопичуватися конденсат.

У другому випадку, труби гарячі, а огороджувальні конструкції (стіни) – холодні. Вода буде конденсуватися не на трубах, а на стінах («стіни плачуть») і на елементах трубних кріплень. Волога буде проникати в стіни, приводити до руйнування стінових покриттів, корозії внутрішньої арматури, зменшення теплового опору стін, появи плісняви та грибка.

Чим теплоізолювати труби? Спеціальними матеріалами. Для зниження тепловтрат з труб потрібно, щоб загальний тепловий опір матеріалу труб і теплоізоляційного шару (із зовнішнім покриттям або без) був якомога вище. Це означає, що матеріал, який застосовується для трубної теплоізоляції, повинен мати низькі показники коефіцієнта теплопровідності. Він відображає здатність матеріалу зберігати теплову енергію. Чим менше коефіцієнт теплопровідності λ, тим краще теплоізоляційні властивості матеріалу.

Крім цього, теплоізоляційний матеріал повинен перешкоджати проникненню водяної пари до поверхні труби. Це знизить випадання конденсату, зменшить ризики виникнення корозії і сприятиме довговічності труб і самого теплоізоляційного матеріалу протягом усього терміну експлуатації. Чим вище коефіцієнт опору дифузії водяної пари μ, тим більше матеріал затримує вологу.

Третій фактор – температурні межі, які зможе витримувати матеріал протягом усього терміну експлуатації.

І четвертий, досить важливий показник – ергономічність (зручність в роботі) застосовуваного матеріалу, що в підсумку істотно впливає на якість, час і витрати на проведення робіт по ізоляції труб.

Сучасні теплоізолюючі системи для труб і запірної арматури виготовляються з синтетичних матеріалів. Найкращим поєднанням характеристик володіє ізоляція зі спіненого каучуку, потім йде хімічно зшитий спінений поліетилен і далі – ізоляція зі спіненого поліетилену. Проте, при різних умовах використання кожен з видів матеріалів для трубної ізоляції має свої найкращі та економічно виправдані області застосування і знаходить свого споживача. Що сьогодні є на ринку? Нижче – наводиться ознайомлювальний, але не вичерпний огляд матеріалів і систем від різних виробників, представлених нині на українському ринку.

Трубна теплоізоляція Armacell

Компанія Armacell пропонує на українському ринку технічну теплоізоляцію з синтетичного каучуку (Armaflex) і пінополіетилену (Tubolit).

Область застосування теплоізоляційних матеріалів Armacell:

  • системи опалення (до + 150 ° C і навіть до + 175 ° C);
  • санітарні системи; вентиляція (+ 10 ° C … + 60 ° C);
  • геліоустановки;
  • двотемпературні системи (-50 ° C … + 150 ° C);
  • системи кондиціонування (+ 10 ° C … + 60 ° C);
  • холодильні системи (до -50 ° C)
  • криогенні системи (до -200 ° C).

Теплоізоляція Armacell застосовується в промисловості, будівництві, суднобудуванні, нафтохімічному виробництві і т. д.

Трубна ізоляція ARMACELL.

Для систем опалення, водопостачання, каналізації та кондиціонування пропонується універсальний матеріал Armaflex ACE (виробництво Німеччина), а також Armacell Oneflex (виробництво Туреччина). Він застосовується при температурі від -50 до + 105 ° С (якщо листи і стрічки приклеюється до всієї поверхні – до + 85 ° С). Коефіцієнта λ при 0 ° С – не більше 0,035 Вт / (м • ° С); μ – не менше 7000; щільність – 50-70 кг / м 3 (трубки) і 40-60 кг / м 3 (листи). Група горючості – Г1 (по ДСТУ Б В.2.7-19-95). Випускається у вигляді трубок (товщина – від 6 до 32 мм; внутрішній діаметр – від 6 до 160 мм (Oneflex – до 114мм)) і рулонів (товщина – від 6 до 50 мм) чорного кольору.

Матеріал HT / Armaflex застосовується в опалювальних, промислових і геліосистемах, а також зовні приміщень. Стійкий до впливу УФ-випромінювання, не містить ПВХ і фреону. Робоча температура до + 150 ° С (короткочасно до + 175 ° С), для приклеєних по всій поверхні листів і стрічок до + 130 ° С. λ при 0 ° С – не більше 0,040 Вт / (м • ° С); μ – не менше 3000. Група горючості – Г1 (по ДСТУ Б В.2.7-19-95). Випускається у вигляді відрізків трубок чорного кольору (товщина стінки – від 10 до 25 мм; внутрішній діаметр – від 10 до 89 мм), трубок в бухтах (товщина – 13 і 19 мм; внутрішній діаметр – від 15 до 22 мм) і рулонів шириною 1 м (товщина – від 10 до 25 мм).

Серія матеріалів Tubolit застосовується для систем опалення та водопостачання. Обмеження по температурі – до + 102 ° С. λ при 10 ° С – не більше 0,038 Вт / (м • ° С) (Tubolit DG). Для захисту теплоізоляції від механічних пошкоджень пропонуються оболонки Okapak (ПВХ), Okatherm (рифлений алюміній товщиною 0,2-0,3 мм) і Okabell (оцинкована сталь, гальванізований алюміній; товщина – від 0,4
до 1 мм).

Аксесуари для монтажу: самоклеюча стрічка, система підтримки труб Armafix, клеї, розчинник, захисна фарба, кліпси для монтажу трубок Tubolit, підвіси, хомути.

Трубна теплоізоляція K-FLEX

Компанія спеціалізується на виробництві теплоізоляційних матеріалів зі спіненого каучуку, виробляє готові аксесуари для монтажу теплоізоляції – кути, трійники, підвіси, монтажні стрічки, покриття.

Теплоізоляційні матеріали K-FLEX виготовляються з композиції на основі синтетичного каучуку з різними добавками шляхом екструзії з наступною вулканізацією та вспіненням. Вони володіють добрими теплофізичними і експлуатаційними характеристиками.

Технічна теплоізоляція K-FLEX марки ST призначена для поверхонь з позитивними і негативними температурами (з урахуванням допустимого діапазону температур). Універсальність теплоізоляції дозволяє застосовувати її як для вентиляції, кондиціонування, опалення в комерційних і цивільних об’єктах, так і для промислових трубопроводів, об’єктів нафтохімії, кріогенних систем.

Коефіцієнт теплопровідності, згідно EN 12667 (DIN 52612) та ENISO 8497 (DIN 52613) при температурах від -20 ° С до + 40 ° С (для товщини шару ≤ 25 мм) – в межах 0,031-0,037 Вт / (м • К) і 0,034-0,040 (для товщини шару> 25 мм). Опір дифузії водяної пари (фактор μ) по EN 12086 (DIN 52615) ≥ 10 000.

Температура застосування від мінус 165 ° C до + 110 ° C (для трубок), до + 90 ° С (для рулонів). Для промислових застосувань допускається використовувати до -198 ° C. Матеріал не містить азбесту і фторвуглецю (CFC-HCFC), має гарну масло- і бензостійкість, біологічно стійкий, має нейтральний запах і показник кислотності (pH = 7 ± 1 по EN 13468. Пожежна безпека згідно норм України ДБН В.1.1-7- 2016, на підставі випробувань по ДСТУ Б В.2.7-19-95, ДСТУ Б В.1.1-2-97, ДСТУ Б В.2.7-70-98 (ГОСТ 30444-97). Група горючості Г1, група токсичності Т2, група димоутворення Д2.

У рулонному виконанні матеріал марки ST може мати готове, в тому числі з клейовим шаром, покриття, нанесене в заводських умовах – ALU / AD ALU / AL CLAD / AD AL CLAD / IN CLAD / IC CLAD / COLOR UV / AD COLOR UV. У трубному виконанні матеріал має також готові системи з покриттями AL CLAD / IN CLAD / IC CLAD / COLOR UV. Покриття для теплоізоляції виробляються також окремо в рулонах PVC / AL CLAD / IN CLAD / IC CLAD / FUTUREFLEX / WHITE CLAD. З матеріалу ST виробляються готові кути, трійники, підвіси з хомутами і без, монтажні стрічки. Готові аксесуари дозволяють значно прискорити терміни монтажу і якість виконаних робіт.

Теплоізоляція для труб K-Flex марки ST / SK відрізняється наявністю поздовжньо-розрізаного шва зі спеціальним контактним клеєм. Інноваційна клейова технологія Isul-Lock ® розроблена для легкості і зручності монтажу та економії часу. Не потребує використання інших клейових матеріалів, знижує витрати на монтажні роботи. Ізоляція ST / SK універсальна і проста в установці навіть при низьких температурах. Характеристики матеріалу збігаються з даними для теплоізоляції K-FLEX марки ST.

Ізоляція для труб K-FLEX.

Високотемпературна теплоізоляція зі спіненого каучуку K-FLEX SOLAR HT призначена для систем опалення та водопостачання, геліотермічних і промислових установок, паропроводів низького тиску до 150 ° С. Матеріал не містить фреонів, галогенів і азбесту. Допустима температура до 150 ° С (застосування при температурі вище 130 ° С вимагає консультації з фахівцем компанії-виробника). Коефіцієнт теплопровідності при 0 ° С = 0,040 Вт / (м • ° С); щільність – 65-80 кг / м 3 . Група горючості – Г1. Виробляється у вигляді трубок і рулонів чорного кольору. Трубки довжиною 2 м, товщина теплоізоляції – від 9 до 32 мм; внутрішній діаметр – від 10 до 114,3 мм).

Рулони шириною 1 м, товщина теплоізоляції – від 10 до 32 мм. Рулони виробляються в стандартному виконанні без клейового шару. Під замовлення матеріал може поставлятися з готовими покриттями AL CLAD / IC CLAD / IN CLD / COLOR UV.

Технічна теплоізоляція K-FLEX ECO призначена для поверхонь з плюсовими та мінусовими температурами, може використовуватися у всіх секторах промисловості та будівництва. Завдяки своєму складу (не містить ПВХ, хлору, фреонів, азбесту) в основному застосовується на об’єктах з підвищеними вимогами до екологічної безпеки – медичні установи, дитячі садки. Матеріали марки ECO випускається у вигляді трубок і рулонів чорного або зеленого кольору. Під замовлення матеріал поставляється з покриттями, нанесеними в заводських умовах.

Для систем вентиляції та кондиціонування компанія випускає широкий асортимент рулонів-самоклейок. Вони  спеціально розроблені для поверхонь великих діаметрів: рулони K-FLEX AIR і рулони з армованої сіткою K-FLEX ST DUCT, з покриттями і без. Для внутрішніх і зовнішніх інженерних систем виробник рекомендує системи з покриттям AL CLAD. Тришарова система AL CLAD дозволяє захистити поверхню ізоляції від механічних пошкоджень, УФ-променів, прекрасно підходить для санітарної обробки. Системи IC CLAD (з неорганічним захисним шаром з склотканини, ламінованої алюмінієм) і системи IN CLAD (з гнучким полімерним покриттям) мають широкий спектр застосувань в цивільних і промислових об’єктах.

Аксесуари K-FLEX: самоклеючі стрічки з спіненого каучуку, клей, очищувач, фарба, алюмінієва стрічки з клейким шаром і захисної паперовою плівкою, клейка стрічка з ПВХ, підвіси з хомутами і без, кути і трійники з спіненого каучуку, кути і трійники з покриттів , готові ПВХ кути і трійники.

Leave a Reply