Вибираємо дизельні котли Кітурамі

Дизельний котел Кітурамі
Дизельний котел Кітурамі

Як би не прагнули виробники газового котельного обладнання зробити оптимальними та ефективними агрегати власного виробництва, як би не рекламували вони їх, все одно ринок диктує свої умови. І той факт, що не у всіх регіонах сьогодні ще присутня газова труба, говорить про те, що й інші моделі котельного обладнання затребувані не менше. Приміром, дизельні котли для опалення від південнокорейської компанії «Кітурамі». З’явилася ця продукція на сучасному ринку давно, і донині вона не втратила своєї актуальності. І справа тут не тільки у відмінних технічних характеристиках опалювальних агрегатів, а й у створенні виробником розгалуженої мережі точок сервісного обслуговування. Тому ремонт дизельних котлів Кітурамі зовсім не проблема.

Виробничий концерн «Kiturami» понад 50 років займається випуском опалювальних котлів, що працюють на дизельному паливі і іншої опалювальної техніки. При цьому дизельний котел Кітурамі – це світовий бренд в своїй категорії, який не один раз був удостоєний різних нагород і дипломів, що свідчать про його високу якість. Тому підтвердження – величезна кількість дилерів, розкиданих по всьому світу, і сертифікати якості, видані країнами, де це обладнання продається.

Асортимент і моделі

Говорячи про Кітурамі, всі мають на увазі саме дизельні котли. Але компанія сьогодні пропонує і газові, і біпаливні агрегати. Хоча саме дизельний варіант зробив фірмі таку високу репутацію і популярність. З усіх пропонованих сьогодні моделей найпоширеніші й численні в лінійці це серії Turbo і KSO. Нас в першу чергу цікавлять побутові котли, якими ми користуємося в домашніх умовах. Так ось модель Turbo-13R -одна з найпопулярніших. Ця модифікація виробляє 13 000 кілокалорій теплової енергії на годину.

Моделі KSO розроблялися як газові. Але зміна типу пальника і кілька змін у системі контролю та управління дозволили використовувати в якості палива та інші види енергоносіїв. При цьому дизельне паливо стало основним. У даній конструкції була використана турбоціклонная пальник, за допомогою якої виробники домоглися стовідсоткового згоряння палива, відповідно, підвищивши коефіцієнт корисної дії. Ця модель дуже проста по конструкції, легка в обслуговуванні і має приємні низькі ціни, що сприяє зростанню її популярності.

Біпаливні котли спеціально були розроблені для тих регіонів, де часто трапляються перепади з поставками рідкого палива. У конструкцію були внесені істотні зміни, що дозволяє сьогодні використовувати для обігріву не тільки солярку, а й будь-які види твердого палива. Найважливіше, що інженери компанії змогли добитися можливості швидкого переходу з одного виду палива на інший. Для цього вони стали використовувати систему примусової циркуляції, що дозволило підвищити і ККД агрегату. В даний час компанія Кiturami пропонує два види такої моделі – KRM-30R і KRM -70R. Розрізняються вони тільки потужністю.

Переваги і недоліки

Що собою являє котельне обладнання від південнокорейського виробника? Це не тільки високу якість, функціональність і відмінна для споживачів ціна. Це ще й чудовий дизайн, що дуже цінується обивателями. Давайте розглянемо одну модель, яка дозволяє обігріти заміський будинок площею 190 квадратних метрів. Це модель марки Kiturami STS – відмінний варіант для тих, хто страждає від частих перебоїв доставки того чи іншого виду палива. Цей котел може працювати не тільки на дизельному паливі, але також на гасі та інших видах легкого палива на основі нафтопродуктів. А якщо змінити пальник, то й на газі.

До переваг цього агрегату слід віднести наявність групи безпеки, яка контролює роботу котла в цілому, а також його окремі вузли і частини. У моделі є декілька серій, які відрізняються один від одного якимись додатковими функціями. Наприклад, підлоговий аналог серії Turbo. Це агрегат бойлерного типу, що відповідає не тільки за роботу системи опалення, а й за організацію гарячого водопостачання. У його конструкції є схема примусового відведення відпрацьованих газів, що підвищує ступінь безпеки агрегату в кілька разів і збільшує якість згоряння палива.

Додамо до достоїнств і показник економічності витрати палива на виробництво одного літра теплоносія. Звичайно, говорити, що дана марка сама економічна, не можна, але вона, безперечно, входить в цю категорію. Плюс прийнятна ціна – цей показник сьогодні один з найактуальніших. До речі, середня потужність котлів Кітурамі – 20 літрів гарячої води на годину, що дуже навіть непогано.

І останній показник, який необхідно внести в категорію переваг – це величезний модельний ряд. Серед багатого розмаїття можна вибрати і побутові агрегати, і величезні котли, здатні забезпечити теплом великі виробничі підприємства.

З недоліків слід назвати тип палива. Солярка, на жаль, не є тим паливом, про який можна говорити тільки позитивно. Головна проблема – це негативна екологічна обстановка при спалюванні. Так що це питання досі актуальне.

Монтаж і обслуговування

Не раз уже говорилося про те, що дизельні котли від компанії Кітурамі володіють прекрасними технічними та експлуатаційними характеристиками. Але навіть самий високоякісний агрегат можна довести до ручки, якщо ставиться до нього з прохолодою. Тому при монтажі та в процесі експлуатації пристрою потрібно дотримуватися низки норм і правил.

Той, хто вперше стикається зі зведенням системи опалення приватного будинку, просто зобов’язаний ознайомитися з жорсткими правилами проведення монтажного процесу. І якщо ви в собі не впевнені на всі 100%, то краще перекласти тягар відповідальності на плечі фахівців. Зверніть увагу на те, що правила і норми монтажу опалювальних котлів дуже жорсткі. А знаєте чому? Тому що саме неякісний монтаж нерідко є причиною виходу з ладу агрегатів, що призводить до дорогих ремонтів.

Рідкопаливні котли цієї марки забезпечуються баками, де зберігається солярка. Не всі розуміють, що і від цього бака багато в чому залежить якість роботи агрегату. Тут важливо правильно встановити ємність, виставивши її по всіх площинах. Зверніть увагу, чи є в резервуарі зливний патрубок для опадів і фікспакети. Обов’язково проводите періодичний слив та очистку ємності, використовуйте тільки очищену солярку.

Тепер до запуску. У першу чергу в бак заливається дизельне паливо. Дайте йому трохи відстоятися – півгодини буде достатньо. Тільки після цього можна запускати агрегат та проводити наладку режимів. Визначте, чи є у вашому районі скачки напруги. Напевно вони присутні, тому заздалегідь придбайте стабілізатор. Він забезпечить правильну роботу блоку управління і контролю, а також убезпечить їх від передчасного виходу з ладу.

Що зазвичай рекомендують фахівці для підтримки працездатності котла Кітурамі протягом усього терміну експлуатації? Є всього лише два правила, які для вас повинні стати законом:

  • Періодично проводити механічну очистку.
  • Перевіряти всі вузли й елементи на наявність протікань, постійно контролюючи працездатність агрегату.

До речі, деякі з названих робіт можна виконати своїми руками, не залучаючи фахівців з боку. Але є ряд процесів, в яких необхідна присутність професіонала.

Відгуки вдячних споживачів

Дизельні котли «Кітурамі» мають конструкцію, відмінну від всіх інших марок. До того ж це обладнання забезпечено високоякісними елементами і блоками. Приміром, теплообмінник виготовляється з високолегованої сталі. Цей метал за своїми фізико-технічними якостями перевершує інші. Звичайно, вартість його вище, але якість це компенсує.

Додамо, що агрегат виготовляється з міді, яка ніяк не реагує з водою. А за ціною мідь дешевше нержавійки, що і дозволяє не підвищувати вартість обладнання. До того ж даний метал збільшує теплостійкість агрегату. І ще одна позитивна якість, яке так подобається споживачам. Це два блоки управління – внутрішній і зовнішній (переносний). Вони дозволяють регулювати і контролювати роботу апарату з будь-якої точки котельні.

Тепер про вибір. Компанія «Kiturami» пропонує досить широкий модельний ряд виробів. У цьому є і своя трудність. У побуті необхідні всього лише дві речі – теплоносій, яким обігрівається будинок, і гаряча вода для побутових потреб. Так от компанія пропонує як одноконтурні, так і двоконтурні котли, що працюють на дизелі. Зручність друге очевидно, але їх вартість, звичайно, вище, ніж у першому. При виборі першого варіанту виконання вам доведеться докуповувати бойлер і всі потрібні в даному випадку прилади і пристосування. І це все одно буде дешевше другого варіанту.

Якщо говорити про потужність, то, як і при виборі котла від іншого виробника, вам потрібно буде провести всі розрахунки, що стосуються розмірів будинку. Самостійно їх зробити можна, але точність результатів буде під великим сумнівом. Тому рекомендуємо звернутися до фахівця.

Є у всій цій справі ще один момент, на який споживачі не звертають уваги. Це глибина забору дизельного палива. Є критерій, що визначає глибину розташування солярки, а, відповідно, і паливного бака. За нормам і вимогам пожежної безпеки всі паливні баки рекомендується закопувати в землю. І чим більше обсяг бака, тим глибше його потрібно розташовувати. При цьому для кожної моделі існує своя глибина. Чим малопотужних котел, тим вище глибина забору палива. Тобто закопувати резервуар для палива побутових котлів глибоко не потрібно.

І останнє – це фінансова сторона питання. Тут доведеться враховувати вартість не тільки самого нагрівального агрегату, але і монтажних, пусконалагоджувальних робіт, обслуговування і запасних частин, які можуть знадобитися при проведенні ремонту. У компанії «Кітурамі» ці показники прийнятні для наших співвітчизників.

Висновок по темі

Вибираючи котли Кітурамі, ви повинні повністю усвідомлювати, що це дизельна модель. А значить, вам доведеться враховувати вимоги, притаманні агрегатам, які працюють саме на такому паливі. Це важливий критерій, коли постає питання вибору. А ще враховуйте той факт, що в своїй категорії такий вид опалювальних котлів є одним з найбільш гідних.

Leave a Reply