Вимоги до опалення

Детально вимоги до опалення викладені в нормативному документі ДБН В.2.5-67:2013 “Опалення, вентиляція та кондиціонування” та в суміжних, які вказані в р. 2 “Нормативні посилання”. Переглянути документ в форматі PDF можна по цьому посиланню. Також вимоги до опалення викладені в інструкціях на матеріали та обладнання з якого буде виконуватись система.

ДБН В2.5-67:2013 - титульний лист.

ДБН В.2.5-67:2013 досить об’ємний документ і штудіювати його для рядового споживача немає сенсу. Його повинні знати проектувальники та монтажники. Проте базову інформацію по вимогам до опалення в житлових приміщеннях бажано знати. Це може знадобитись при виборі матеріалів або обладнання, оцінці якості роботи вашого централізованого теплопостачальника чи своєї автономної системи. Нижче ми розглянемо найбільш типові вимоги до опалення викладені в ДБН, які викладені в р. 6 “Опалення та внутрішнє теплопостачання” ДБН В.2.5-67:2013 і додатках.

 1. Пріоритет в приєднанні до систем опалення, теплопостачання віддається джерелам з використанням альтернативної енергії: сонячної, когенераційної, вітрової, тепловим насосам і таке інше.
 2. Використання електроенергії для опалення рекомендується від теплових насосів та при наявності багатозонного лічильника.
 3.  Не допускається приєднувати внутрішню водяну систему опалення за допомогою гідроелеватора.
 4. Внутрішню систему водяного опалення потрібно приєднувати до централізованої незалежним способом – через теплообмінники ІТП.
 5. Будинки запитані від централізованного теплопостачання повинні оснащуватись лічильником тепла, який найчастіше встановлюється в приміщенні ІТП.
 6. При реконструкції старих будинків рекомендується переоболаднувати однотрубні системи в двохтрубні.
 7. Променеві опалювальні прилади (інфрачервоні обігрівачі) можуть використовуватись тільки на відкритих площадках промислових, сільськогосподарських. розважальних об’єктів і т. п.
 8. При обв’язці опалювальних приладів бажано використовувати автоматичні терморегулятори з функцією регулювання перепаду тиску та обмеження розходу.
 9. Системи опалення повинні оснащуватись балансувальними клапанами.
 10. В якості теплоносія рекомендується застосовувати воду.
 11. Для влаштування опалення можна використовувати мідні, сталеві, полімерні (металополімерні труби).
 12. В якості опалювальних приладів рекомендується використовувати секційні радіатори або панелі (панельні радіатори).
 13. Радіатори та рушникосушки потрібно оснащівати автоматичним терморегулятором.
 14. Для відключення окремих приладів чи контурів передбачається відповідна запірна арматура.

Вимоги до опалення – температура в приміщенні

Нижче в таблиці (додаток до ДБН В.2.5-67:2013 ) вказані температури, яких потрібно дотримуватись при проектуванні опалення.

Температури в приміщенні згідно ДБН В.2.5-67:2013 .

Вимоги до вологості повітря

Нижче в таблиці вказана відносна вологість, якої потрібно дотримуватись при проектуванні систем опалення, кондиционування, вентиляції.

Вологість вимоги згідно ДБН.Вимоги до температури “теплої підлоги”

В таблиці нижче вказані рекомендовані температури поверхонь з вмонтованими нагрівальними елементами (наприклад, “тепла підлога“, “тепла стеля”).

Вимоги до температури теплої підлоги.

Система опалення – набір обладнання, трубопроводів, арматури, які змонтовані згідно проекту забезпечують комфорт, безпеку та низьке енергоспоживання. Звичайно, з часом вимоги до опалення змінюються – з’являються нові технології, матеріали, прилади. Це відображається в відповідних Державних Будівельних Нормах і використовується проектувальниками, монтажниками та забудовниками при плануванні своїх інженерних систем.

Leave a Reply