Водяне опалення підлоги

Водяне опалення підлоги, на відміну від радіаторного, в жилому фонді з’явилося порівняно недавно. Проте воно зразу почало набирати популярність. Розглянемо його переваги та особливості монтажа.Комфорт теплої водяної підлоги.

Система призначена для нагріву підлоги в квартирі, приватному будинку, коттеджі, дитячих установах та лікарнях. Вона виступає ролі теплоаккумулятора і тепловипромінювача одночасно. Підлогове опалення дозволяє рівномірно розподіляти теплову енергію і домагатися її суттєвої економії (до 40%). Серед безперечних переваг теплої підлоги можна виділити не тільки економічність, створення комфортної температури і більш ефективне використання житлового простору (за рахунок відсутності традиційних опалювальних приладів), але і можливість монтажу своїми руками.Тепла підлога розподіл тепла.Ця стаття повністю висвітлює принципи роботи і послідовность інсталяції водяного опалення підлоги.

Конструкція водяної теплої підлоги

Підлогове опалення дозволяє рівномірно розподіляти теплову енергію і домагатися її суттєвої економії.

В теплій підлозі в якості основного джерела теплової енергії виступає нагрітий теплоносій, що обігріває приміщення завдяки проходженню по прокладеним у підлозі трубам. Теплі водяні підлоги найбільш часто можна зустріти в приватних будинках. Подібна ситуація склалася завдяки ряду вагомих причин. По-перше, в квартирі, приєднаної до системи центрального опалення, забороняється влаштовувати теплі підлоги через загрозу порушення гідравлічного балансування. По-друге, не можна виконувати підключення до трубопроводів системи центрального ГВП, так як вода після проходження по системі теплої підлоги повертається в загальний стояк вже холодною. Таким чином, в міській квартирі з центральним опаленням найбільш доцільно використовувати електричну теплу підлогу, а в заміському будинку – водяну. Водяне опалення теплої підлоги краще використовувати в утеплених будівлях і приміщеннях. Попереднє проведення гідроізоляційних робіт проводити не обов’язково, проте бажано.

Різновиди водяних підлог

Водяне опалення, що монтується в підлозі, буває:

 1. Бетонною
 2. Настильною

Перший варіант передбачає укладання бетонної стяжки в якій замонолічуються труби, другий – без укладання стяжки. Настильна водяна підлога це алюмінієві пластини особливої конфігурації в яких  передбачені пази для труб теплої підлоги. Зверху через полістирольну прокладку вкладається чистова підлога. Нижче ми докладно розглянемо послідовность монтажу бетонної стяжки теплої підлоги, так як саме вона найбільш поширена і популярна.

Типовий склад системи водяного опалення

Основними элементами водяної теплої підлоги є наступні:

 1. Полімерні, металополімерні, мідні труби;
 2. Теплоізоляційні матеріали (найчастіше пінопласт);
 3. Циркуляційний насос;
 4. Запірно-регулююча арматура (кульові, трьохходові, термостатичні клапани;
 5. Колектори, фітинги та кріплення.

Опалювальна система тепла підлога найчастіше виконує допоміжну функцію, може бути змонтована своїми руками і передбачає проведення самостійного попереднього розрахунку.

Конструкція теплої підлоги.

У разі, коли вона є основним джерелом тепла в будинку, розробку проектного рішення рекомендовано замовити у профільних фахівців.

Основні етапи укладки водяної теплої підлоги

Тепла підлога, зроблена своїми руками чи спеціалістами, в обов’язковому порядку має включати в себе послідовне виконання наступних етапів і операцій:

 1. Установка колекторної групи (змішувального вузла);
 2. Попередня підготовка основи (часто з утеплювачем);
 3. Укладання трубопроводів системи опалення.
 4. Регулювання температури.

Розглянемо основні питання, пов’язані з виконанням зазначених вище робіт.

Установка колекторної групи

Роботи з монтажу водяної теплої підлоги необхідно почати з установки зовнішньої чи внутрішньої колекторного шафи, яку бажано розташувати рівновіддалено від кінцевих споживачів.Так, якщо необхідно провести монтаж теплої підлоги в двох кімнатах, то колекторний шафа накраще встановити на стіні між ними.Нйбільш естетично виглядає колекторна шафа вмонтована в стіну – її практично не видно.Підготовчою операцією в даному випадку є підготовка спеціальної ніші, здійснювана за допомогою перфоратора і «болгарки». Розміри цієї ніші повинні трохи перевищувати габаритні розміри шафи, а розташовувати її слід над поверхнею підлоги.Система водяного опалення підлоги включає в себе певну кількість трубопроводів, які стикуються саме всередині колекторного шафи. Регулювальна та запірна арматура також монтується в колекторній шафі.

Колекторна шафа тепла підлога.

Після установки колекторної шафи в неї заводяться дві основні труби – подача і обратка.Подаючий трубопровід служить для транспортування гарячого теплоносія від котла опалення. По зворотному трубопроводу охолоджений теплоносій повертається назад до котла.На кінцевих ділянках виходу та повернення води, розташованих в колекторному шафі, встановлюється запірна арматура (кульові крани або вентилі).

Їх основне призначення – примусове відключення подачі теплоносія.Отриману систему, що складається із вхідного і зворотного трубопроводу, запірної і регулювальної арматури, слід приєднати до колекторних балок, які мають цілий ряд відвідних патрубків.Дані патрубки служать для приєднання труб, які утворюють контури теплої підлоги. Отвір, утворений на іншій стороні трубопроводу колекторної гребінки, залишається відкритим.Дане отвір можна закрити за допомогою звичайної заглушки або спеціального кінцевика з байпасом, призначеного ще й для стравлювання повітряних бульбашок в разі, коли система «завоздушена». Як бачите, монтаж колекторної шафи своїми руками цілком по силам навіть не дуже підготовленому володарю.

Попередня підготовка поверхні підлоги

Водяна підлога повинна укладатися на попередньо підготовлену поверхню. Підготовку поверхні слід починати з прибирання сміття та перевірки на горизонтальність, здійснюваної за допомогою будівельного рівня. Перевіркою на горизонтальність ні в якому разі не слід нехтувати. Її необхідно проводити для того, щоб захисний шар стяжки був однаковим, а прогрів рівномірним. Приступати до вирівнювання підлоги слід в тому випадку, якщо розташовані по кутах висоти перевищують один сантиметр. Далі проводиться укладання гідроізоляційного шару (при необхідності) на вирівняну раніше поверхню.Стіни слід проклеїти по всьому периметру спеціальною ппінополіетиленовою демпферною стрічкою, призначеною для компенсації лінійних розширень. Цим не можна нехтувати, оскільки тепла підлога під час нагріву розширюється. Залишки стрічки після заливки підлоги необхідно обрізати.

Конструкція теплої підлоги водяної пошарово.

В складі водяної теплої підлоги обов’язково є теплоізолюючі мати, що запобігають втратам тепла. Підлогове опалення може бути влаштовано з використанням матів, виготовлених з таких матеріалів:

 1. Пінополістирол (пінопласт).
 2. Мінеральна вата.
 3. Газобетон.
 4. Технічна пробка.

Теплоізоляційні мати, що захищають від теплових втрат розташовані у ванній кімнаті або туалеті повинні бути вологостійкість. Якщо водяна тепла підлога робиться своїми руками, найкраще придбати пінопластові мати з розміченою фольгою.

Монтаж труб теплої підоги

Монтаж трубопроводів системи водяного опалення будинку або в квартирі, як і виконання всіх інших етапів, можна виконати своїми руками. Основна робота це закріплення труб майбутніх теплових контурів, які будуть розміщуватись в опалювальних приміщеннях. Один з найбільш популярних способів – кріплення труби до металевої сітки 100х100, 50х50, 50х100 покладеної безпосередньо на утеплювач. Фіксація труб теплої підлоги до металевої сітки може здійснюється в’язанням дротом.Теплі підлоги можуть включати в себе тепловий контур, максимально можлива довжина якого не перевищує 70-80 метрів, краще менше. У разі, коли в дану довжину труби укластися не можливо, водяна тепла підлога повинна мати другий контур.

Труба теплої підлоги водяної.

Укладання трубопроводів необхідно проводити від найбільш холодних зон у напрямку до більш теплим. До холодних зон відносяться віконні і дверні прорізи. При монтажі опалення своїми руками слід вибирати труби від найбільш надійного постачальника. Можна порекомендувати такы бренди як TECE, REHAU, KAN, GIACOMINI, VALTEC та інші. Гідравлічні випробування укладених трубопроводів необхідно провести перед заливкою підлоги цементно-піщаним розчином. Трубопроводи вважаються такими, що витримали випробування, якщо при тиску в 6 атмосфер не виявляються течі, не відбувається падіння тиску. Час, необхідний для повного застигання цементно-піщаного розчину, має скласти не менше 10 днів.

Варіанти укладання труб водяної теплої підлоги:
Укладка труби теплої підлоги.

Лише при дотриманні цих умов водяне опалення, змонтоване вами в підлозі, буде надійним, довговічним і ефективним.

Регулювання температури

Підлогове чи стінове опалення з використанням нагрітої води (водяне) передбачає наявність двох способів регулювання температури:

 1. Ручне регулювання (за допомогою запірно-регулювальної арматури).
 2. Автоматичне регулювання (за допомогою дротових чи бездротових сервоприводів).

Водяна тепла підлога більш ефективна при автоматичному регулюванні.

Тепла підлога з арматурою МУЛЬТИБОКС відео:

Заключні положення

Водяне опалення підлоги більш раціонально монтувати в будинку, а не в квартирі. Останній варіант має право на існування, але пов’язаний з деякими проблемами. І в першому, і в другому випадку систему можливо змонтувати своїми руками, використовуючи описану вище послідовність дій і деякі специфічні нюанси. Також, на сайтах виробників труб можна знайти інструкції з монтажу теплої підлоги.

Leave a Reply