Конвекторне опалення для будинку

Конвекторне опалення для будинку
Конвекторне опалення для будинку

Сьогодні завдяки широкому асортименту різного устаткування можна організувати будь-яку систему опалення. Особливою популярністю останнім часом користується конвекторне опалення будинку. Пояснюється його популярність тим, що воно володіє багатьма перевагами.

Принцип роботи конвекторного опалення

Під час роботи конвекторного опалення гарячі повітряні маси в приміщенні перемішуються з холодними. Хтось помилково вважає, що такий процес не може ефективним і рівномірним чином обігріти приміщення. Опалення будинку конвекторами, яке функціонує завдяки конвекції, базується на тому, що через теплообмінник конвектора відбувається безперервна циркуляція повітря. Завдяки цьому повітря в приміщенні нагрівається рівномірним чином. Плюс такого опалення полягає ще в тому, що температура в приміщенні піднімається досить швидко. Якщо говорити про швидкість нагрівання повітря, то конвекторів обходять тільки теплові вентилятори, однак вони створюють більше шуму.

Однак слід дотримуватися деяких нюанси для того щоб опалення приватного будинку конвекторами працювало правильно і надійно:

 • Перед тим, як вибрати конвектори опалення та монтувати таке обладнання, необхідно якомога краще утеплити будинок або квартиру. Інакше частина тепла буде йти в атмосферу.
 • Виходячи із загальної площі будинку, необхідно провести якомога більш вірний розрахунок необхідної теплової потужності. На 1 кв. метр площі необхідно приблизно 100 Ватт теплової енергії, проте завжди краще брати невеликий запас.
 • Конвектори електричні для опалення будинку необхідно монтувати виходячи з рекомендації виробника.
 • Якщо ви хочете, щоб температура в будинку могла регулюватися вами, необхідно вибирати устаткування, оснащене термостатом електронного типу.

Переваги конвекторного опалення

Серед основних переваг конвекторного опалення, як показують відгуки, можна виділити наступні:

 • Високий рівень безпеки під час експлуатації обладнання. Кращі конвектори опалення оснащені спеціальним захисним кожухом, який не нагрівається до такої високої температури, як сам прилад. Крім цього, передбачена така функція, як автоматичне відключення при нагріванні.
 • Прилади оснащені автономним температурним контролем. Завдяки датчикам, якими оснащено дане обладнання, можна регулювати температуру і встановити найбільш комфортний і оптимальний температурний режим. До того ж обладнання можна на довгий час залишати без нагляду.
 • Можна нормувати зволоженість. Конвекційне опалення будинку не здатна висушувати повітря. За допомогою таких пристроїв можна створити найбільш підходящий мікроклімат в приміщенні.
 • Високий рівень вологостійкості. Прилади для конвекторних систем опалення завдяки своїм конструкційним особливостям захищені від попадання всередину вологи. Крім того, матеріали, з яких виготовлено обладнання, володіють відмінною стійкістю до корозійних впливів.
 • Гарний зовнішній вигляд. Сучасне конвекційне опалення приватного будинку має естетичний вигляд і обладнання здатне вписатися в інтер’єр будь-якого будинку.
 • Довгий термін служби. Такі прилади зможуть прослужити вам вірою і правдою багато років.
 • Доступна вартість конвектора опалення. Завдяки великій кількості виробників даного обладнання ціна на нього цілком прийнятна.

Конвекторне обладнання електричного типу

Електричне опалення конвекторами дачі працює на базі ТЕНів або нитки розжарювання. Тенове обладнання є найбільш популярним. Це пояснюється тим, що такі нагрівальні прилади вважаються одними з найбезпечніших. Так як вони не нагріваються до високих температур, в повітря виділяється зовсім маленька кількість продуктів згоряння. Таке обладнання підійде ідеальним чином для таких приміщень, в яких вентиляція залишає бажати кращого, або на вікнах яких встановлені склопакети.

Дане обладнання може прослужити близько 25 років. Таке опалення каркасного будинку конвекторами допоможе створити в приміщенні найбільш оптимальний мікроклімат і дозволить заощадити на електроенергії.

Конвектор Ballu Camino BEC / E-1000 з електронним термостатом
Конвектор Ballu Camino BEC / E-1000 з електронним термостатом

Багато сучасних конвектори опалення оснащені додатково такими компонентам, як очисники повітря та іонізатори.

Правда, таке обладнання буде коштувати трохи дорожче звичайного. Щоб електричне конвекторне обладнання розпочало свою роботу, потрібно підключити його до мережі.

 

Газове конвекторне обладнання

Перед тим, як підключити таке опалення заміського будинку конвекторами, необхідний тривалий підготовчий процес, і багатьох це насторожує. Проте надалі газове обладнання себе повністю окупить, оскільки газ вважається найдешевшим паливом з усіх доступних на сьогоднішній день. Така система може працювати на природному газі, тому її можна буде встановити тільки в тому випадку, якщо будинок має доступ до газової магістралі.

Для того щоб продукти згоряння не потрапляли в будинок, передбачена спеціальна труба, через яку вони виводяться. Встановлюється така труба під час монтажних робіт. Краще всього, якщо така труба буде коаксіального типу.

Газове конвекторне опалення дачі також характеризується високим рівнем надійності. Незважаючи на те, які краще конвектори опалення, таке обладнання легко можна залишити працювати без нагляду на цілу ніч. Також воно має тривалим терміном служби. За допомогою газових конвекторів можна буде створити надійну і довговічну опалювальну систему.

Газове опалення в дерев’яному будинку конвекторами коштує трохи дорожче, ніж електричне, проте потрібно пам’ятати про те, що газ не такий дорогий, як електроенергія.

Leave a Reply